Deutsch Version english version

 

Instalacje elektryczne

Kable od igusa podnoszą most

Zmontowany system e-prowadników zapewnia zasilanie w The Memorial Bridge w New Hampshire. Aby zmniejszyć koszty konserwacji i zwiększyć ogólną niezawodność, konstruktorzy mostów zastosowali zmontowane readychain firmy igus, zamiast wiszących przewodów obecnych w oryginalnym projekcie. Przewody, które były konfekcjonowane ze złączami i wmontowane w e-prowadniki, zostały zmontowane w fabryce i dostarczone jako gotowe do zainstalowania systemy.

więcej »
Rittal ułatwia przycinanie i obróbka szyn oraz koryt kablowych

W budowie szaf sterowniczych i rozdzielnic – mimo coraz bardziej zautomatyzowanych rozwiązań – w dalszym ciągu pozostaje do wykonania wiele prac ręcznych związanych z właściwym ustawieniem maszyn. Wiążą się one przede wszystkim ze skracaniem oraz obróbką szyn prądowych i wsporników szynowych, a także koryt kablowych. Rittal Automation Systems wprowadza na rynek coraz bardziej udoskonalone maszyny i narzędzia, które umożliwiają wykonywanie tych prac w sposób całościowo lub częściowo automatyczny.

więcej »
Korzyści z modernizacji oświetlenia w szkołach

Zmiana oświetlenia na wykonane w technologii LED może przynieść placówkom oświatowym wiele oszczędności. Co więcej, wymiana oświetlenia ma niebagatelny wpływ na zdrowie, komfort oraz efektywność uczenia się i pracy użytkowników. Odpowiednio dobrane natężenie, barwa i równomierność oświetlenia, niwelujące efekt olśnienia mają dobroczynny wpływ na wzrok i lepszą koncentrację uczniów oraz nauczycieli.

więcej »
Nowe M23: wytrzymałe i proste w montażu

Nowe, kątowe złącze wtykowe M23 firmy HUMMEL AG jest wytrzymałe i łatwe w montażu. Właśnie ta łatwość montażu była jednym z najważniejszych aspektów podczas odnawiania wtyczki kątowej. Dostęp do wszystkich wkrętów zamykających i mocujących jest bardzo dobry. Wyraźnie widoczny znak ułatwia łączenie wtykowe także w miejscach ciasnych i trudno dostępnych.

więcej »
Zwiększona żywotność e-prowadnika z rolką

Nowy e-prowadnik rolkowy P4.1 do dźwigów i suwnic z opcjonalnym, inteligentnym monitoringiem zużycia zaprezentowała firma igus.

więcej »
Inteligentne okna wytworzą energię

Nowe technologie pozwalają oszczędzać energie i jednocześnie czynią, że jej pozyskiwanie jest zgodne z ekologią. Inteligentne okna, które będą korzystać z energii podobnie jak to czynią ogniwa słoneczne, wydają się być produktem przyszłości. Ocenia się, że za pięć lat ten rynek wart będzie 5,6 mld dol.

więcej »
Efektywność energetyczna w przemyśle – oświetlenie

Hasłem przewodnim unijnej strategii o nazwie Europa 2020, której celem jest inteligentny i zrównoważony rozwój społeczny oraz płynne przestawienie się na gospodarkę efektywniej korzystającą z zastanych zasobów, jest „efektywność energetyczna”. Poprawę efektywności energetycznej można i należy osiągnąć poprzez wdrażanie wszelkich środków poprawiających energooszczędność obiektów i procesów – między innymi na polu oświetlenia, które potrafi konsumować spory procent ogółu zużywanej we wszelkich obiektach energii elektrycznej.

więcej »
Osiem kroków do idealnej linii

W październiku 2016 r. Grupa Lapp nabyła Ceam Cavi Speciali, wiodącego producenta przemysłowych kabli do transmisji danych Ethernet i Fieldbus. Teraz firma daje możliwość zapoznania się z czasochłonną produkcją kabli.

więcej »
Ochrona przed dotykiem pośrednim w urządzeniach elektrycznych

Ochrona przeciwporażeniowa jest kojarzona głównie z przeciwdziałaniem skutkom rażenia prądem elektrycznym w warunkach normalnej pracy urządzeń, przy braku uszkodzeń. Chodzi tu o podstawową ochronę przed dotykiem bezpośrednim, który ma miejsce przy dotknięciu części czynnych, będących w normalnych warunkach pracy urządzenia pod napięciem. Tymczasem równie ważna jest ochrona przed dotykiem pośrednim, gdyż sytuacje w których może do niego dojść są niewiele rzadsze niż w przypadku dotyku bezpośredniego.

więcej »
Sterownik Central Smart Lighting Controller firmy MICROSENS optymalizuje wielkopowierzchniowe instalacje oświetleniowe

MICROSENS rozszerza swoje oparte na technologii IP rozwiązanie oświetleniowe Smart Lighting o centralne źródło prądu stałego dla oświetlenia LED. Sterownik Central Smart Lighting Controller upraszcza instalację, konserwację i przebudowę zwłaszcza w przypadku wielu lamp w sieci.

więcej »
PGE Dystrybucja testuje Serwisowe Linie Kablowe

PGE Dystrybucja Oddział Łódź zaprezentowała praktyczne działanie Systemu Serwisowej Linii Kablowej SN (SSLK). 15 stycznia  2018 r. w miejscowości Borowa na czynnej linii 15 kV Koluszki - Gałków odbył się pokaz montażu łącznika sterowanego drogą radiową z użyciem technologii SSLK.  Rozwiązanie spółka po raz pierwszy zaprezentowanego podczas ubiegłorocznych Targów „Energetics” w Lubinie.

więcej »
Magazynowanie energii: Przekształcanie rynków poprzez efektywność energetyczną.

W ostatnich latach rynek energii rozwijał się niezwykle dynamicznie. Począwszy od sposobów monitorowania zużycia energii, aż po sposoby jej pozyskiwania i dostarczania.

więcej »