Deutsch Version english version

 

Komputery przemysłowe i systemy operacyjne

Ataki hakerów na MSP kosztują miliardy

Zmienia się charakter ataków hakerskich. W 2018 roku coraz więcej jest tzw. cryptominers związanych z pozyskiwaniem kryptowalut oraz ataków DDoS. Tego typu zdarzenie 24.09 zablokowało w Polsce setki stron, kont pocztowych i ważne aplikacje.

więcej »
Mikrokomputer w zastosowaniach przemysłowych

Raspberry Pi to jeden z najpopularniejszych komputerów jednopłytowych wszechczasów. Jednak nie tylko pasjonaci hobbyści uwielbiają ten wszechstronny mikroformatowy komputerek - od dawna wykorzystywany jest on także w przemyśle, ujawniając tam swój pełny potencjał w przemysłowej technologii komputerowej.

więcej »
Bezpieczeństwo cybernetyczne sterowników

Przesyłanie danych ze sterownika maszyny do chmury wymaga połączenia z Internetem. To jednak sprawia, że sterownik może być podatny na ataki cybernetyczne. Maszyny z połączeniem w chmurze wymagają zatem szczególnej ochrony.

więcej »
AMD wprowadza najpotężniejszy na świecie procesor do komputera stacjonarnego

W ubiegłym tygodniu miała miejsce oficjalna premiera najpotężniejszego na świecie procesora dla komputerów stacjonarnych – 32-rdzeniowego, 64-wątkowego procesora AMD Ryzen Threadripper 2990WX. To flagowa jednostka drugiej generacji procesorów z tej rodziny, która zapewnia nawet o 53% wyższą wydajność wielowątkową niż konkurencyjny flagowy model.

więcej »
Ulepszone oprogramowanie do kontrolerów ruchu od Trio

Trio Motion Technology to firma, która dostarcza kontrolery ruchu oraz software, pozwalający je zaprogramować i zmienić ich ustawienia. Firma właśnie wypuściła nową wersję oprogramowania.

więcej »
Connected by Skanska: System operacyjny dla inteligentnego budynku

Skanska stworzyła autorski system operacyjny do całościowego zarządzania budynkiem biurowym i powierzchniami do pracy. Dzięki otwartej architekturze, będzie systematycznie rozwijany i elastycznie dopasowywany do zmieniających się potrzeb. Warszawski biurowiec Spark jest pierwszym obiektem, w którym zastosowano Connected by Skanska.

więcej »
Na światowych rynkach wzrasta ilość robotów i miejsc pracy

Część przedsiębiorców uważa, że w najbliższym czasie osiągnie sukces i z optymizmem patrzy w najbliższą przyszłość. Ale prawie połowa firm i przedsiębiorstw odczuwa rosnącą niepewność. Dla dyrektorów z krajów regionu EMEA największe zagrożenie dla rozwoju stanowi zatrudnienie i utrzymanie pracowników. Z kolei co czwarta firma oczekuje, że do końca roku zostanie przejęta przez inny podmiot.

więcej »
Nowe komputery przemysłowe serii Blackline

Nowa generacja komputerów przemysłowych z serii Blackline została wprowadzona przez firmę Datalogic. Modele SH15 Blackline i SH21 Blackline to komputery przemysłowe z ekranem dotykowym stosowane tam, gdzie wymagane jest zastosowanie wytrzymałych i szczelnych urządzeń.

więcej »
Baterie li-jon i superkondensatory przyszłością UPS

Systemy zasilania gwarantowanego (UPS) w większości zastosowań są tradycyjnie zasilane bateriami kwasowo-ołowiowymi. Jednak pomimo długiej historii stosowania takich rozwiązań, tradycyjne systemy UPS wymagają częstej wymiany baterii i odpowiedniej infrastruktury do ich eksploatacji, w tym pomieszczeń dla baterii z regulacją temperatury i wentylacją do odprowadzania wodoru.

więcej »
Coraz więcej ataków przez szyfrowane łącza internetowe

Cyberprzestępcy coraz częściej przeprowadzają ataki z wykorzystaniem komunikacji szyfrowanej i plików malware. W 2017 roku każda przeciętna firma została zaatakowana w taki sposób aż 900 razy, a pośród wszystkich ataków malware te z wykorzystaniem szyfrowanych połączeń stanowiły aż 5%. To wnioski z najnowszego raportu SonicWall, producenta rozwiązań w obszarze cyberbezpieczeństwa.

więcej »
Międzynarodowe Targi Automatyki i Mechatroniki Automatica

Roboty duże i roboty małe. Coboty. Moboty. Kooperacja i Przemysł 4.0. To były główne tematy rozmów, prezentacji i konferencji, jakie odbyły się w czasie Międzynarodowych Targów Automatyki i Mechatroniki Automatica w Monachium w dniach 19-22 czerwca.

więcej »
Edge Controller do odczytu danych

Rozwiązanie Edge Controller od B&R pozwala na łatwiejsze gromadzenie danych, ich obróbkę i wysyłanie do chmury. Komputer przemysłowy może służyć do analizy dużych zbiorów danych czy nawet uczenia maszynowego, jednocześnie pełniąc rolę kontrolera przemysłowego.

więcej »