Deutsch Version english version

 

Komputery przemysłowe i systemy operacyjne

Ulepszone oprogramowanie do kontrolerów ruchu od Trio

Trio Motion Technology to firma, która dostarcza kontrolery ruchu oraz software, pozwalający je zaprogramować i zmienić ich ustawienia. Firma właśnie wypuściła nową wersję oprogramowania.

więcej »
Connected by Skanska: System operacyjny dla inteligentnego budynku

Skanska stworzyła autorski system operacyjny do całościowego zarządzania budynkiem biurowym i powierzchniami do pracy. Dzięki otwartej architekturze, będzie systematycznie rozwijany i elastycznie dopasowywany do zmieniających się potrzeb. Warszawski biurowiec Spark jest pierwszym obiektem, w którym zastosowano Connected by Skanska.

więcej »
Na światowych rynkach wzrasta ilość robotów i miejsc pracy

Część przedsiębiorców uważa, że w najbliższym czasie osiągnie sukces i z optymizmem patrzy w najbliższą przyszłość. Ale prawie połowa firm i przedsiębiorstw odczuwa rosnącą niepewność. Dla dyrektorów z krajów regionu EMEA największe zagrożenie dla rozwoju stanowi zatrudnienie i utrzymanie pracowników. Z kolei co czwarta firma oczekuje, że do końca roku zostanie przejęta przez inny podmiot.

więcej »
Nowe komputery przemysłowe serii Blackline

Nowa generacja komputerów przemysłowych z serii Blackline została wprowadzona przez firmę Datalogic. Modele SH15 Blackline i SH21 Blackline to komputery przemysłowe z ekranem dotykowym stosowane tam, gdzie wymagane jest zastosowanie wytrzymałych i szczelnych urządzeń.

więcej »
Baterie li-jon i superkondensatory przyszłością UPS

Systemy zasilania gwarantowanego (UPS) w większości zastosowań są tradycyjnie zasilane bateriami kwasowo-ołowiowymi. Jednak pomimo długiej historii stosowania takich rozwiązań, tradycyjne systemy UPS wymagają częstej wymiany baterii i odpowiedniej infrastruktury do ich eksploatacji, w tym pomieszczeń dla baterii z regulacją temperatury i wentylacją do odprowadzania wodoru.

więcej »
Coraz więcej ataków przez szyfrowane łącza internetowe

Cyberprzestępcy coraz częściej przeprowadzają ataki z wykorzystaniem komunikacji szyfrowanej i plików malware. W 2017 roku każda przeciętna firma została zaatakowana w taki sposób aż 900 razy, a pośród wszystkich ataków malware te z wykorzystaniem szyfrowanych połączeń stanowiły aż 5%. To wnioski z najnowszego raportu SonicWall, producenta rozwiązań w obszarze cyberbezpieczeństwa.

więcej »
Międzynarodowe Targi Automatyki i Mechatroniki Automatica

Roboty duże i roboty małe. Coboty. Moboty. Kooperacja i Przemysł 4.0. To były główne tematy rozmów, prezentacji i konferencji, jakie odbyły się w czasie Międzynarodowych Targów Automatyki i Mechatroniki Automatica w Monachium w dniach 19-22 czerwca.

więcej »
Edge Controller do odczytu danych

Rozwiązanie Edge Controller od B&R pozwala na łatwiejsze gromadzenie danych, ich obróbkę i wysyłanie do chmury. Komputer przemysłowy może służyć do analizy dużych zbiorów danych czy nawet uczenia maszynowego, jednocześnie pełniąc rolę kontrolera przemysłowego.

więcej »
Robot uzupełni pracę człowieka

Ilość robotów przemysłowych pracujących w fabrykach na całym świecie osiągnęła już wartość bliską 1,8 mln sztuk. Pracownicy z jednej strony cieszą się, że maszyny przejmują ich pracę szkodliwą dla zdrowia lub niebezpieczną. Z drugiej jednak strony obawiają się o swoje kompetencje i stanowiska pracy.

 

więcej »
Technologia 3D zmienia przemysł motoryzacyjny

Modny w latach 80-tych świat gier rozwinął rzeczywistość wirtualną. XXI wiek wykorzystuje ją do produkcji przemysłowej. W branży motoryzacyjnej 3D pozwala ona skróć czas produkcji prototypów o 30%, przeprowadza symulację na milionach elementów i poprawia ergonomię pracy linii produkcyjnej.

więcej »
Targi Automatica 2018

Wizja maszyn jest obecnie na nowo definiowana i coraz bardziej zintegrowana z innymi dziedzinami automatyki. Skoki kwantowe w technologii nadal prowadzą do gwałtownego wzrostu wydajności i otwierają możliwości dla nowych zastosowań. W rezultacie przemysł wizji maszynowej tworzy podstawę dla współpracy człowieka z robotem i cyfrowej transformacji w produkcji. Targi Automatica 2018 odbędą się w Monachium w Niemczech, od 19 do 22 czerwca, stanowią idealną platformę do poznania najnowszych osiągnięć w tym innowacyjnym segmencie.

więcej »
Advanced Machine Engineering – nowe rozwiązanie Siemens dla branży maszyn przemysłowych

Siemens Advanced Machine Engineering to nowe rozwiązanie dla brażny maszyn przemysłowych. Odpowiada na wyzwania stojące przed producentami maszyn, które są związane z coraz większym stopniem złożoności konstrukcji i coraz krótszym czasem dostawy.

więcej »