Deutsch Version english version

 

Komputery przemysłowe i systemy operacyjne

Robot uzupełni pracę człowieka

Ilość robotów przemysłowych pracujących w fabrykach na całym świecie osiągnęła już wartość bliską 1,8 mln sztuk. Pracownicy z jednej strony cieszą się, że maszyny przejmują ich pracę szkodliwą dla zdrowia lub niebezpieczną. Z drugiej jednak strony obawiają się o swoje kompetencje i stanowiska pracy.

 

więcej »
Technologia 3D zmienia przemysł motoryzacyjny

Modny w latach 80-tych świat gier rozwinął rzeczywistość wirtualną. XXI wiek wykorzystuje ją do produkcji przemysłowej. W branży motoryzacyjnej 3D pozwala ona skróć czas produkcji prototypów o 30%, przeprowadza symulację na milionach elementów i poprawia ergonomię pracy linii produkcyjnej.

więcej »
Targi Automatica 2018

Wizja maszyn jest obecnie na nowo definiowana i coraz bardziej zintegrowana z innymi dziedzinami automatyki. Skoki kwantowe w technologii nadal prowadzą do gwałtownego wzrostu wydajności i otwierają możliwości dla nowych zastosowań. W rezultacie przemysł wizji maszynowej tworzy podstawę dla współpracy człowieka z robotem i cyfrowej transformacji w produkcji. Targi Automatica 2018 odbędą się w Monachium w Niemczech, od 19 do 22 czerwca, stanowią idealną platformę do poznania najnowszych osiągnięć w tym innowacyjnym segmencie.

więcej »
Advanced Machine Engineering – nowe rozwiązanie Siemens dla branży maszyn przemysłowych

Siemens Advanced Machine Engineering to nowe rozwiązanie dla brażny maszyn przemysłowych. Odpowiada na wyzwania stojące przed producentami maszyn, które są związane z coraz większym stopniem złożoności konstrukcji i coraz krótszym czasem dostawy.

więcej »