Deutsch Version english version

 

Monitorowanie i telekontrola

Profesjonalne kamery termowizyjne FLIR 

Kamery termowizyjne T530 i T540 zaprojektowano z myślą o zaawansowanych pomiarach w sektorze energetycznym (produkcja i dystrybucja energii) i przemyśle, koncentrując się na wysokiej rozdzielczości urządzenia, prędkości pracy i zaawansowanej ergonomii.

więcej »
Dziki handel danymi

#OwnYourData to hasło, które pojawia się w międzynarodowych mediach coraz częściej. Wszystko za sprawą ruchu społecznego skupionego na walce o „demokratyzację rynku danych” i ochronę prawa do cyfrowej własności. Na tle przedstawianych przez jego liderów koncepcji, RODO wygląda jak zabawa dla amatorów, a wszystko za sprawą nowej technologii oddającej internautom kontrolę nad cyfrowymi informacjami.

więcej »
Zbliżeniowe czujniki optyczne – podział i zastosowanie

Niemal każda, mniej lub bardziej zaawansowana aplikacja w obszarze automatyki zawiera elementy detekcji. Do wykrywania obecności obiektów oraz ich cech stosowane są między innymi czujniki optyczne. W artykule opisano sposób działania i zastosowania czujników optycznych, inaczej zwanych czujnikami fotoelektrycznymi. Wybór ten nie był przypadkowy, gdyż dzięki dobrym parametrom technicznym czujniki optyczne zyskują coraz większą popularność i coraz szersze zastosowanie w praktyce inżynierskiej. Pomimo tego, iż zbliżeniowe czujniki indukcyjne są prawdopodobnie bardziej rozpowszechnione, to czujniki optyczne zdobywają rynek dzięki ich rozwojowi.

więcej »
Adeunis i ARC Informatique tworzą system zarządzania budynkiem (BMS)

Dwóch uznanych graczy na rynku technologii IoT integruje swoje rozwiązania z istniejącym systemem zarządzania budynkiem (BMS) wykorzystującym technologię LoRaWAN. Zespoły techniczne szpitala uniwersyteckiego Grenoble Alpes chciały mieć możliwość szybkiej i taniej kontroli urządzeń, bez potrzeby podłączania okablowania (do Ethernetu i zasilania). Szpital w Grenoble wysłał zapytanie do Adeunis i ARC Informatique o możliwość realizacji takiego systemu.

więcej »
Czujniki ruchu i obecności w przemyśle

Czujniki ruchu i obecności znajdują w obiektach przemysłowych zastosowanie głównie na dwóch polach: w systemach instalacji alarmowych oraz w systemach sterowania oświetleniem, w których powiązane zostają z oprawami oświetleniowymi bądź innymi urządzeniami przyłączonymi do nich w funkcji SLAVE. Żeby każda z tych instalacji wywiązywała się ze swoich zadań skutecznie, między jej wszystkimi elementami musi dochodzić do wzajemnej współpracy, czyli wymiany informacji, a następnie jej analizy i na koniec podejmowania zgodnej z algorytmem decyzji.

więcej »
Asseco stworzy inteligentne przystanki w Rzeszowie

Asseco Data Systems wdroży w stolicy Podkarpacia inteligentny monitoring wizyjny, który wykryje prywatnych przewoźników korzystających w nieuprawniony sposób z miejskich przystanków. To pierwszy tak innowacyjny system w Polsce.

więcej »
Kamera termowizyjna FLIR E53 do zastosowań w branży elektrycznej, mechanicznej i budowlanej

Nowy model serii FLIR Exx to zaawansowana kamera termowizyjna FLIR E53 do zastosowań w branży elektrycznej, mechanicznej i budowlanej. Choć to podstawowy model z serii Exx, to oferuje on taką samą klarowność obrazu, dokładność pomiaru i szereg innych niezawodnych funkcji, co inne modele z tej linii. E53 zwiększa dostępność zaawansowanego obrazowania termowizyjnego dla profesjonalistów i wykonawców szukających narzędzi do identyfikacji gorących punktów lub uszkodzeń przed awariami, które generują kosztowne naprawy.

więcej »
Inteligentna rozdzielnica Smart Panel – nowy produkt Schneider Electric

Inteligentna rozdzielnica Smart Panel to nowy produkt w grupie rozwiązań EcoStruxure Power firmy Schneider Electric, poszerzający ofertę cyfrowej architektury zarządzania budynkiem, dostarczając tym samym nową jakość specjalistom w przemyśle energetycznym. Smart Panel to produkt, który w istotny sposób przyczynia się do zwiększenia efektywności energetycznej przedsiębiorstw, prowadząc je ku pełnej automatyzacji i cyfryzacji.

więcej »
Pirometry wysokiej rozdzielczości ze zdalną głowicą pomiarową

Fluke Process Instruments rozszerza serię pirometrów Endurance o modele ze zdalną głowicą pomiarową odporną na temperatury otoczenia do 315°C

więcej »