Deutsch Version english version

 

Robotyka, montaż i obsługa

Otwarcie Innovation Lab firmy Omron w Polsce

Laboratorium innowacji – Innovation Lab – firmy Omron otwarte zostanie 18 października 2018 roku w Tychach. Będzie to pierwsze w Polsce takie laboratorium. Dzięki w pełni zrobotyzowanym celom produkcyjnym i wsparciu specjalistów robotyków, producenci z różnych branż będą mieli możliwość zapoznania się z technologią firmy Omron. Innovation Lab ma za zadanie odtworzyć realia środowiska produkcyjnego i umożliwić opracowywanie i testowanie innowacyjnych aplikacji wspierających wizję inteligentnej i autonomicznej produkcji.

więcej »
Toyota to nie tylko samochody. To także roboty

Choć główną gałęzią działalności Toyoty jest naturalnie motoryzacja, to jednak japoński koncern prowadzi prace badawcze także w innych dziedzinach. Jedną z nich jest robotyzacja. Podczas konferencji IROS 2018 w Madrycie Japończycy zaprezentowali roboty domowe Human Support Robot (HSR).

więcej »
Firma Elona Muska połączy ludzki mózg z komputerem

Interfejs, który pozwoliłby połączyć mózg z komputerem, a nawet globalną siecią internetową, jest od pewnego czasu celem prac różnych firm. Ostatnio do tego wyścigu dołączyła firm NeuraLink, należąca do Elona Muska, który w niedawno udzielonym wywiadzie zapowiedział, że jego firma opracowała już taki interfejs, będący nawet 10 razy lepszy niż rozwiązania konkurencyjnych firm.

więcej »
A jakbyś miał dodatkową parę rąk?

Podczas wykonywania pewnych skomplikowanych czynności dodatkowa para rąk byłaby nieocenionym skarbem. Grupa pięciu japońskich naukowców opracowała nowatorski system Fusion, który umożliwia wspólne wykonanie pewnych prac przez dwie osoby.

więcej »
OnRobot przejmuje kolejną firmę z branży robotycznej

Purple Robotics została kupiona przez firmę OnRobot, jednego z najbardziej znaczących graczy w przemyśle robotycznym. Ten zakup miał miejsce zaledwie dwa miesiące po połączeniu pod szyldem OnRobot trzech firm robotycznych z USA, Węgier i Danii, przeprowadzonego w celu stworzenia globalnego gracza silnie skoncentrowanego na rynku osprzętu do robotów przemysłowych.

więcej »
Robot Charlie opracowany do eksploracji Marsa

Jeśli na Marsie istnieje życie to tylko w Valles Marineris, największym kanionie w Układzie Słonecznym. Ma on 7000 metrów głębokości i rozciąga się na 4000 km wzdłuż równika. Eksplorować go mogą tylko roboty. Powstał więc odpowiedni projekt mający na celu opracowanie odpowiednich maszyn.

więcej »
Robot Fanuc do smażenia naleśników

Dwóch studentów z Uniwersytetu Nauk Stosowanych (HSLU) w Lucernie opracowało robota, który umie smażyć naleśniki. W ten sposób automatyzacja weszła na stoiska spożywcze popularnych w Szwajcarii targów.

więcej »
Mini robot skontroluje pracę silnika lotniczego

Firma Rolls Royce od kilku już lat pracuje nad stworzeniem współpracujących miniaturowych robotów, które chce wykorzystać przy inspekcji i konserwacji silników lotniczych. Roboty te powinny być tak małe, by mogły się one wczołgać do silnika. W ten sposób specjaliści z firmy chcą wyeliminować konieczność rozbierania silnika do kontroli.

więcej »
Człowiek jednak niezbędny w produkcji

W ciągu ostatnich kilku lat coraz częściej mówi się o wpływie automatyki na sektor przemysłowy. Wiele osób zadaje sobie pytanie: czy roboty w pełni zastąpią ludzi i co w takim przypadku stanie się z zatrudnionymi pracownikami? 

więcej »
Automatyzacji potrzebny człowiek

Automatyzacja przynosi wiele korzyści dla sektora dostaw, transportu i logistyki. Jej rozwój oznacza, że pojawiają się nowe technologie i rozwiązania znacząco usprawniające procesy transportu towarów. Wraz z upowszechnianiem się koncepcji takich jak Przemysłowy Internet Rzeczy (Industrial Internet of Things, IIoT) do użytku wchodzą automatyczne technologie, które znacząco optymalizują procesy rejestrowania i zarządzania danymi, co przekłada się na większą transparentność i produktywność oraz optymalizację kosztów w przedsiębiorstwach transportowych i logistycznych. Wobec tych niewątpliwych korzyści pojawiają się jednak wątpliwości o los pracowników.

więcej »
Najważniejsza nagroda w branży robotyki dla Gudrun Litzenberger

Gudrun Litzenberger, sekretarz generalny Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR) otrzymała nagrodę im Josepha F. Engelbergera Robotics. Jury uhonorowało jej osiągnięcia, w dziedzinie robotyki, najważniejszą nagrodą branżową w kategorii "Przywództwo". Jako szef Departamentu Statystycznego IFR, Litzenberger udoskonaliła statystyki World Robotics i od ponad dziesięciu lat pracuje nad poprawą zrozumienia globalnego rynku robotyki.

więcej »
Za dwa lata 3 miliony robotów

Prawie 70 procent pracowników uważa, że ​​robotyka i automatyzacja oferują możliwość zakwalifikowania się do pracy o wyższych kwalifikacjach. Jest to wynik ogólnoświatowego badania automatycznego z udziałem 7 000 pracowników w siedmiu krajach. Zmiana technologiczna wymaga ukierunkowanych szkoleń i dalszej edukacji dla pracowników. Ponad 3 miliony robotów przemysłowych będą używane w fabrykach na całym świecie do 2020 roku. Oznacza to, że zasoby operacyjne wzrosną ponad dwukrotnie w ciągu siedmiu lat (2014-2020).

więcej »