Deutsch Version english version

 

Robotyka, montaż i obsługa

Inteligetne roboty przejmują półki w handlu elektronicznym

Magazino pragnie stworzyć pierwszy na świecie inteligentny i autonomicznie działający magazyn. Nowy robot do zadań logistycznych nosi nazwę TORU i przechodzi obecnie testy praktyczne u głównych dostawców usług przewozowych. Wykorzystują oni głównie inteligentne i samobieżne systemy do odzyskiwania pudełek z butami podczas komisjonowania. W zamyśle konstruktorskim TORU to tak zwany robot sterowany percepcyjnie. Dzięki wykorzystaniu kamer, przetwarzaniu obrazu, zastosowaniu czujników i sztucznej inteligencji może on przewidywać i prawidłowo interpretować otoczenie oraz wykorzystywać te informacje w podejmowaniu decyzji.

więcej »
Pepper, znany na całym świecie robot, będzie jeszcze łatwiej się komunikował

Pepper - humanoidalny robot, pracujący dla wielu firm na całym świecie - będzie witał gości hoteli, zachwalał produkty przedsiębiorstw, przyjmował klientów sklepów czy punktów usługowych jeszcze sprawniej niż do tej pory. Softbank Robotics America (SBRA) i Luxoft wspólnie będą rozwijać oprogramowanie robota. Wszystko po to, by interakcja z nim coraz bardziej przypominała kontakt z człowiekiem, a także, by łatwiej było zaadaptować go do potrzeb biznesu.

więcej »
PGE opracuje prototyp robota do zadań specjalnych w elektrowni

Grupa PGE pozyskała 27,5 mln zł na realizację innowacyjnych projektów w ramach Programu Badawczego Sektora Elektroenergetycznego. Granty z NCBR otrzyma 6 projektów rozwijanych na rzecz spółek z Grupy PGE. Jeden z nich polega na budowie robota do inspekcji kotłów energetycznych, w których elektrownie spalają zmielony węgiel.   

więcej »
KUKA gościem Industrial Innovation Days

Zakończyło się branżowe wydarzenie Industrial Innovation Days 2018 organizowane przez firmę FlexLink. Przedstawiciel KUKA – Regional Sales Manager, Łukasz Szczepkowski opowiedział o najważniejszych trendach w zakresie automatyzacji procesów produkcyjnych z wykorzystaniem najlepszych zrobotyzowanych rozwiązań.

więcej »
Roboty mają coraz większy wpływ na rozwój przemysłu

Roboty przemysłowe są coraz chętniej wykorzystywane przez przedsiębiorstwa. Na rynku pojawia się coraz więcej typów robotów, które mogą pracować w wielu branżach. Przykładem mogą być roboty wykorzystane przez naukowców z Singapuru do składania mebli z Ikei. W branży spożywczej nieocenione są roboty typu delta, wyposażone w trzy ramiona rozmieszczone co 120 stopni. Pozwalają one na pełną automatyzację żmudnych procesów produkcyjnych, takich jak układanie czekoladek w pudełkach. Na rynku pojawił się już pierwszy taki robot z czterema ramionami. Najnowszym rozwiązaniem jest zminiaturyzowana wersja robota delta.  

więcej »
Aby uniknąć kosztownych przestojów

Inwestycja w robotyzację produkcji, choć na wstępie dość kosztowna, może się nie tylko zwrócić z nawiązką, ale w dzisiejszych czasach wydaje się być konieczna, by móc rywalizować o klienta na konkurencyjnym rynku. Aby jednak zwrot z takiej inwestycji nastąpił jak najszybciej, niezbędna jest w pełni wydajna praca robota. Może ona jednak zostać zakłócona przez różnego rodzaju usterki, powodujące przestoje linii produkcyjnej. Dlatego tak istotny jest właściwy i regularny serwis robotów przemysłowych.

więcej »
Nowy ośrodek ABB AbilityTM Collaborative Operations dla klientów z branży wydobywczej

COC „łączy” systemy, oprogramowanie i usługi używane przez klientów z personelem ABB. Ośrodek świadczy takie usługi optymalizacji, jak monitoring systemu sterowania 800xA, monitoring działania pętli regulacyjnych (Loop Monitoring), cyberbezpieczeństwa (Cyber Security Monitoring), a także górniczych maszyn wyciągowych (Mine Hoist Monitoring) i napędów. Wymiana informacji w oparciu o bezpieczny dostęp i zdalną pomoc techniczną pozwoli właścicielom zakładów poprawić ogólną wydajność.

więcej »
Certyfikat CMSE - zapewnienie wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa maszyn

Firma Pilz wraz z jednostką notyfikowaną TÜV Nord w 2013 roku opracowały międzynarodową normę kwalifikowania specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem maszyn, wykorzystując nowatorski program CMSE – Certified Machinery Safety Expert. Certyfikowani specjaliści do spraw bezpieczeństwa maszyn mogą przejść ponowną certyfikację w celu ugruntowania podstaw swojej wiedzy, jak również zapoznawania się z najnowszymi informacjami w dziedzinie bezpieczeństwa maszyn.

więcej »
Eksplozja inteligencji

Przyszłość zaczyna się tu i teraz. Sophia, humanoidalny robot obdarzony sztuczną inteligencją, po raz pierwszy przyjedzie do Polski. Będzie jednym z 250 speakerów z całego świata, którzy 13 - 14 czerwca wystąpią na kongresie Impact’18 w Krakowie

więcej »
Roboty dla firm z sektora MŚP

Robotyzacja lada dzień wkroczy pod strzechy. Już dziś istnieją na rynku maszyny, na zakup których pozwolić sobie mogą przedsiębiorcy z sektora małych i średnich firm. Są to maszyny wielozadaniowe i łatwe w programowaniu.

więcej »
NSK publikuje nowy zaktualizowany katalog łożysk tocznych

Użytkownicy łożysk tocznych z rynku europejskiego mogą już korzystać z nowej, zaktualizowanej wersji kluczowego branżowego źródła informacji - zmienionego i odświeżonego katalogu łożysk tocznych wydawanego przez firmę NSK. Ponad 700-stronicowy przewodnik z zakresu technologii łożysk jest dostępny w wersji drukowanej oraz online, jako e-book. Najnowszy katalog łożysk tocznych NSK jest już dostępny online jako e-book oraz w wersji drukowanej. Łożyska toczne należą do najważniejszych komponentów maszyn, wyposażenia i systemów w całej branży przemysłowej.

więcej »
Jak czują roboty?

Monotonne zadania wykonywane w przedsiębiorstwach coraz częściej podlegają automatyzacji. Możliwości aplikacji wspomagających ten proces powoli jednak się wyczerpują.  Aplikacje wspomagające ten proces osiągają już swoje granice. Optoforce chce to zmienić – dzięki sześcioosiowym czujnikom dotykowym roboty zyskują zmysł dotyku, co znacząco zwiększa potencjał ich zastosowania.

więcej »