Deutsch Version english version

 

Robotyka, montaż i obsługa

Robot Charlie opracowany do eksploracji Marsa

Jeśli na Marsie istnieje życie to tylko w Valles Marineris, największym kanionie w Układzie Słonecznym. Ma on 7000 metrów głębokości i rozciąga się na 4000 km wzdłuż równika. Eksplorować go mogą tylko roboty. Powstał więc odpowiedni projekt mający na celu opracowanie odpowiednich maszyn.

więcej »
Robot Fanuc do smażenia naleśników

Dwóch studentów z Uniwersytetu Nauk Stosowanych (HSLU) w Lucernie opracowało robota, który umie smażyć naleśniki. W ten sposób automatyzacja weszła na stoiska spożywcze popularnych w Szwajcarii targów.

więcej »
Mini robot skontroluje pracę silnika lotniczego

Firma Rolls Royce od kilku już lat pracuje nad stworzeniem współpracujących miniaturowych robotów, które chce wykorzystać przy inspekcji i konserwacji silników lotniczych. Roboty te powinny być tak małe, by mogły się one wczołgać do silnika. W ten sposób specjaliści z firmy chcą wyeliminować konieczność rozbierania silnika do kontroli.

więcej »
Człowiek jednak niezbędny w produkcji

W ciągu ostatnich kilku lat coraz częściej mówi się o wpływie automatyki na sektor przemysłowy. Wiele osób zadaje sobie pytanie: czy roboty w pełni zastąpią ludzi i co w takim przypadku stanie się z zatrudnionymi pracownikami? 

więcej »
Automatyzacji potrzebny człowiek

Automatyzacja przynosi wiele korzyści dla sektora dostaw, transportu i logistyki. Jej rozwój oznacza, że pojawiają się nowe technologie i rozwiązania znacząco usprawniające procesy transportu towarów. Wraz z upowszechnianiem się koncepcji takich jak Przemysłowy Internet Rzeczy (Industrial Internet of Things, IIoT) do użytku wchodzą automatyczne technologie, które znacząco optymalizują procesy rejestrowania i zarządzania danymi, co przekłada się na większą transparentność i produktywność oraz optymalizację kosztów w przedsiębiorstwach transportowych i logistycznych. Wobec tych niewątpliwych korzyści pojawiają się jednak wątpliwości o los pracowników.

więcej »
Najważniejsza nagroda w branży robotyki dla Gudrun Litzenberger

Gudrun Litzenberger, sekretarz generalny Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR) otrzymała nagrodę im Josepha F. Engelbergera Robotics. Jury uhonorowało jej osiągnięcia, w dziedzinie robotyki, najważniejszą nagrodą branżową w kategorii "Przywództwo". Jako szef Departamentu Statystycznego IFR, Litzenberger udoskonaliła statystyki World Robotics i od ponad dziesięciu lat pracuje nad poprawą zrozumienia globalnego rynku robotyki.

więcej »
Za dwa lata 3 miliony robotów

Prawie 70 procent pracowników uważa, że ​​robotyka i automatyzacja oferują możliwość zakwalifikowania się do pracy o wyższych kwalifikacjach. Jest to wynik ogólnoświatowego badania automatycznego z udziałem 7 000 pracowników w siedmiu krajach. Zmiana technologiczna wymaga ukierunkowanych szkoleń i dalszej edukacji dla pracowników. Ponad 3 miliony robotów przemysłowych będą używane w fabrykach na całym świecie do 2020 roku. Oznacza to, że zasoby operacyjne wzrosną ponad dwukrotnie w ciągu siedmiu lat (2014-2020).

więcej »
Robotyczny szkielet szansą dla medycyny

Zastosowanie robotów jest wszechstronne. Coraz częściej spotkać je można przy produkcji, w budownictwie, przy pracach niebezpiecznych dla ludzi (np. kopaniach), archeologii podwodnej czy medycynie. Zwłaszcza wobec tej ostatniej dziedziny ludzkość sobie dużo obiecuje.

więcej »
Raport ABB i Harvard Business Review

Najnowszy raport ABB i Harvard Business Review jasno wskazuje, że zakłady z coraz większą świadomością wprowadzają robotyzację w swoich zakładach produkcyjnych. W 2017 roku wzrost sprzedaży robotów przemysłowych na świecie wzrósł o 18% (347 tys. sztuk). Międzynarodowa Federacja Robotyki (IFR) szacuje, że do 2020 r. liczba robotów wykorzystywanych w przemyśle, przekroczy 3 miliony.

więcej »
Więcej możliwości zastosowań dla robotów wspólpracujących

Trzy pierwsze produkty nowo powstała firma OnRobot przedstawiła na monachijskich targach Automatica. Są to chwytaki „Gecko Gripper", „Polyskin Tactile Gripper", „RG2-FT". Oprócz tego firma zaprezentowała linię produktów zmodernizowanych technicznie.

więcej »
Druk 3D zmienia przemysł

Oszczędności, przyspieszenie procesu produkcji i lepsze dopasowanie do potrzeb klienta końcowego - tak druk 3D wpływa na przemysł. Nowe materiały przyspieszają proces zmiany przemysłu.

więcej »
Cyfrowe innowacje z trybopolimerami

Ciągle istnieje popyt na rozwiązania polimerowe do aplikacji ruchomych - motion plastics. W 2017 roku firma igus zwiększyła sprzedaż o 17 procent do 690 milionów euro. Jednocześnie dokonano znacznych inwestycji w innowacyjność produktów, możliwości dostaw i digitalizację.

więcej »