Deutsch Version english version

 

Sieci i bezpieczeństwo danych

Rośnie liczba klientów korzystających ze światłowodów

W ciągu ostatniego roku liczba klientów korzystających z oferty światłowodowej podwoiła się i przekroczyła 300 tys. Dzięki inwestycjom Orange Polska już 3 mln gospodarstw domowych jest w zasięgu internetu światłowodowego.

więcej »
Sieć LTE 450 MHz dla energetyki

Możliwości, jakie daje technologia LTE 450 MHz zaprezentowali sektorowi energetycznemu Orange Polska i Ericsson. Takie rozwiązanie zapewnia zasięg w miejscach trudno dostępnych, w oparciu o mniejszą liczbę stacji bazowych, niż tradycyjna sieć 4G LTE. Pozwala też na szybki przesył danych, prowadzenia rozmów, łączność dla Internetu Rzeczy oraz połączenia wideo.

więcej »
Niezawodna transmisja Ethernet z igus i Harting

Zapewnienie bezpiecznego transferu danych i niezawodnego zasilania przy coraz mniejszych przestrzeniach montażowych jest wyzwaniem dla wielu inżynierów. Aby sprostać tym wymaganiom, igus wprowadził bardzo elastyczny przewód chainflex Ethernet. Jest to solidny i idealny partner dla nowego złącza ix Harting z przetestowaną i sprawdzoną, długą żywotnością oraz unikalną 36 miesięczną gwarancją.

więcej »
WhatsApp Business dla komunikacji korporacyjnej

Nowy kanał komunikacyjny WhatsApp Business uruchamia Infobip, globalna platforma komunikacyjna dla biznesu. Za pośrednictwem tego kanału firmy będą mogły dotrzeć do 1,5 miliarda użytkowników w 180 krajach.

więcej »
Blockchain zdobywa Europę

Wydatki na technologię blockchain rosną w europie z prędkością 80,2 proc. rdr - szacują analitycy z międzynarodowej firmy badawczej IDC. Według jej najnowszego raportu, Europa to drugi co do wielkości rynek dla tej technologii. Prym wiodą Stany Zjednoczone, gdzie inwestorzy pompują w nią największy kapitał. Według IDC po blockchain najchętniej sięgają branże finansowa, produkcyjna i usługowa.

więcej »
Skąd pochodzą najczęściej cyberataki na Polskę?

W ciągu ostatniego roku podjęto ponad 6 milionów prób cyberataków na Polskę. Najczęściej ich źródłem były Stany Zjednoczone, a na kolejnych miejscach znalazły się Francja, Rosja oraz Chiny.

więcej »
Big Data i AI wykorzystana w kampanii Toyoty

Ciekawym wykorzystaniem nierozłącznego duetu - analityki Big Data i sztucznej inteligencji - może pochwalić się Toyota. Japoński producent samochodów wspólnie z agencją Saatchi & Saatchi zrealizował nietypową kampanię, w której podjął próbę zestawienia modelu Rav4 z ulubionymi zajęciami indywidualnych konsumentów.

więcej »
5G w Łodzi

Ericsson, we współpracy z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną i Startup Spark wspiera firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw w budowie koncepcji rozwiązań opartych o 5G. Podpisano list intencyjny o współpracy.

więcej »
Big Data i AI w służbie sieci Starbucks

O tym, że zdobywanie danych i ich umiejętne przetwarzanie może przynieść wymierne korzyści nie trzeba nikogo przekonywać. Umiejętność tę zdobyła i wykorzystuje sieć kawiarni Starbucks.

więcej »
Omron wprowadza sterownik NX1

Firma Omron Corporation zapowiedziała światową premierę nowego sterownika do automatyzacji maszyn z serii NX1, który podnosi wydajność przy jednoczesnym wykorzystaniu informacji. Firma Omron wprowadzi moduły szybkiego wejścia analogowego NX-HAD4*1 oraz moduły procesora bezpieczeństwa NX-SL5*2, które mogą być używane ze sterownikami z serii NX1, pomagając w sprostaniu wyzwaniom dotyczącym innowacji w produkcji, w tym poprawieniu kontroli jakości i zapewnieniu elastycznych środków bezpieczeństwa.

więcej »
Konica Minolta proponuje usługi w chmurze

W ciągu ostatnich dwudziestu lat liczba pracowników pracujących zdalnie wzrosła czterokrotnie. Aby wspierać przedsiębiorstwa we wdrażaniu nowoczesnych narzędzi dla swoich pracowników, firma Konica Minolta uzupełnia ofertę o rozwiązania chmurowe Office 365 oraz autorską platformę obsługi procesów biznesowych ECM 365.

więcej »
SAM jest w Polsce kiepsko wykorzystywany

Niewiele polskich firm wie jak zarządzać oprogramowaniem. Eksperci szacują, że przedsiębiorstwa wydają miliony złotych na zakup programów, które nigdy nie będą wykorzystane. Za to aż co trzecia firma korzysta z nielegalnego oprogramowania.

więcej »