Deutsch Version english version

 

Sieci i bezpieczeństwo danych

F-Secure wprowadza rozwiązanie zabezpieczające urządzenia

Urządzeń z zakresu Internetu rzeczy (IoT) jest już na świecie więcej, niż ludzi. Według najnowszego raportu Gartnera, do 2021 roku ich liczba wzrośnie o ponad 10 miliardów. Aby zadbać o bezpieczeństwo oraz prywatność użytkowników, firma F-Secure wprowadza rozwiązanie wykorzystane w autorskim urządzeniu ochronnym SENSE w formie oprogramowania Connected Home Security przeznaczonego dla producentów routerów oraz operatorów.

więcej »
Cyfryzacja kraju za pieniądze z UE

Pieniądze przeznaczone na Program Operacyjny Polska Cyfrowa wydawane są zgodnie z planem – przekonują ministerialni urzędnicy. POPC zakłada, że przed 2025 rokiem dostęp do szerokopasmowego internetu o prędkości będzie możliwy w każdym gospodarstwie domowym. Program jest realizowany wyłącznie dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

więcej »
Polacy akceptują nowości technologiczne w finansach

Polscy konsumenci najszybciej j w Europie akceptują nowości technologiczne w finansach. Podobnie jest w biznesie co widać na przykładzie rosnącej popularności mikrofaktoringu online. Innowacyjna usługa jest dedykowana sektorowi MŚP i freelancerom, dla których brak jest odpowiednich produktów finansowych w ofercie tradycyjnych banków. Dzięki fintechom rynek usług finansowych dla biznesu szybko się rozwija.

więcej »
Adeunis i ARC Informatique tworzą system zarządzania budynkiem (BMS)

Dwóch uznanych graczy na rynku technologii IoT integruje swoje rozwiązania z istniejącym systemem zarządzania budynkiem (BMS) wykorzystującym technologię LoRaWAN. Zespoły techniczne szpitala uniwersyteckiego Grenoble Alpes chciały mieć możliwość szybkiej i taniej kontroli urządzeń, bez potrzeby podłączania okablowania (do Ethernetu i zasilania). Szpital w Grenoble wysłał zapytanie do Adeunis i ARC Informatique o możliwość realizacji takiego systemu.

więcej »
W firmach przetwarza się coraz więcej danych. Jak dbać o ich bezpieczeństwo?

Zarządzanie informacjami w firmach stanowi coraz większe wyzwanie. Szacuje się, że do 2025 roku ilość danych w skali globalnej wzrośnie 10-krotnie w stosunku do 2016 roku i wyniesie 163 zetabajty (~175 miliardów terabajtów). Brak wydajnych narzędzi do zarządzania treścią już teraz oznacza utratę potencjału biznesowego, wzrost kosztów procesów wewnętrznych, a przede wszystkim stanowi duże wyzwanie dla kwestii bezpieczeństwa w przedsiębiorstwach.

więcej »
SCADA: jak chronić środowisko Industry 4.0

Co roku zwiększa się liczba zarejestrowanych cyberataków. Każdego miesiąca, każdego tygodnia, każdego dnia nowe metody, nowe taktyki, nowe szkodliwe programy są podawane do sieci w celu szpiegowania obcych danych. Ataki te są szczególnie niebezpieczne dla infrastruktury krytycznej, ale także dla przemysłu wytwórczego i inżynierii mechanicznej, ponieważ hakerom nie wystarcza już tylko zdobywanie danych, próbują przejąć całe systemy kontroli.

więcej »
Raport Fortinet: coraz więcej cyberataków na firmy i urządzenia IoT

Fortinet, globalny dostawca zaawansowanych cyberzabezpieczeń, zaprezentował wyniki najnowszego raportu na temat zagrożeń informatycznych. Według niego liczba wykrytych eksploitów wzrosła o 82% w porównaniu do poprzedniego kwartału. Cyberprzestępcy z coraz większą intensywnością biorą też na cel urządzenia IoT.

więcej »
9 trendów cyberbezpieczeństwa - ważne dla top management

Jakie są kluczowe kwestie cyberbezpieczeństwa i jak firmy mogą przygotować się na wyzwania w nadchodzących miesiącach? Ocenę sytuacji zaprezentowali czołowi analitycy bezpieczeństwa TÜV Rheinland w raporcie Cyber Security Trends 2017.

więcej »
Katastrofy naturalne i cyberryzyka to główne zagrożenia w 2018 roku.

Zagrożenia środowiskowe, katastrofy naturalne i ekologiczne, ryzyko załamania ekosystemu czy ekstremalne zjawiska pogodowe, ataki hakerskie na dużą skalę oraz rosnące zadłużenie przedsiębiorstwa, które idzie w parze z niższą wyceną ich aktywów – to najważniejsze, globalne zagrożenia na nadchodzące lata ujęte w „Global Risks Report 2018”. Eksperci szykują się na kolejny rok zwiększonej niepewności. Blisko 60 proc. uważa, że skala zagrożeń jest większa niż przed rokiem.

więcej »
SECO/WARWICK w chmurze Microsoft

SECO/WARWICK, światowy lider rynku rozwiązań do obróbki cieplnej metali, zdecydował się na wdrożenie rozwiązania Microsoft, w celu zapewnienia organizacji możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i wydajności.

więcej »
AP20 - wskaźnik położenia Ethernetu przemysłowego.

Nowy wskaźnik położenia SIKO AP20 jest idealnie przygotowany do wykrywania pozycji regulacji wrzeciona w maszynach. Wyświetla odpowiednie dane pozycyjne operatorowi i przekazuje je do układu sterowania maszyną. Wymagana jest prosta integracja systemu w połączeniu z nowoczesnymi interfejsami. Z jednej strony zapewnia to możliwie najkrótsze przestoje, z drugiej strony interfejsy zapewniają bezstratną transmisję danych między wskaźnikiem pozycji a układem sterowania maszyną.

więcej »
7 trendów IoT na 2018 rok

Według danych IHS Markit, firmy specjalizującej się w analizie rynków, na świecie jest już 20 miliardów urządzeń podłączonych do sieci. Generują one ogromną ilość danych, które mogą być nie lada wyzwaniem. Firmy będą musiały zmierzyć się w 2018 roku przede wszystkim z zapewnieniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i prywatności związanej z całą technologią podłączoną do IoT.

więcej »