Deutsch Version english version

 

Sterowanie

microRTS — połączenie techniki PLC i świata IT w przełącznikach firmy MICROSENS

Wprowadzając na rynek oprogramowanie PLC o nazwie microRTS, firma MICROSENS, spółka zależna euromicron, integruje warstwę automatyzacji z infrastrukturą sieciową. Oprogramowanie zainstalowane w przełącznikach Ethernet zastępuje zwykłe systemy PLC, a narzędzie inżynieryjne microSys umożliwia programowanie zgodne z normą IEC 61131-3.

więcej »
1244 typów kabla w ofercie firmy igus

Günter Blase założył firmę igus w garażu, gdy Steve Jobs miał zaledwie dziewięć lat. Jobs, legendarny założyciel Apple, swój garaż na fabrykę komputerów zamienił w 1976 roku, gdy igus obchodził już swoje 12. urodziny. Dla obu przedsiębiorców znaczący jednak był początek lat 80-tych.

więcej »
Adeunis i ARC Informatique tworzą system zarządzania budynkiem (BMS)

Dwóch uznanych graczy na rynku technologii IoT integruje swoje rozwiązania z istniejącym systemem zarządzania budynkiem (BMS) wykorzystującym technologię LoRaWAN. Zespoły techniczne szpitala uniwersyteckiego Grenoble Alpes chciały mieć możliwość szybkiej i taniej kontroli urządzeń, bez potrzeby podłączania okablowania (do Ethernetu i zasilania). Szpital w Grenoble wysłał zapytanie do Adeunis i ARC Informatique o możliwość realizacji takiego systemu.

więcej »
Czujniki ruchu i obecności w przemyśle

Czujniki ruchu i obecności znajdują w obiektach przemysłowych zastosowanie głównie na dwóch polach: w systemach instalacji alarmowych oraz w systemach sterowania oświetleniem, w których powiązane zostają z oprawami oświetleniowymi bądź innymi urządzeniami przyłączonymi do nich w funkcji SLAVE. Żeby każda z tych instalacji wywiązywała się ze swoich zadań skutecznie, między jej wszystkimi elementami musi dochodzić do wzajemnej współpracy, czyli wymiany informacji, a następnie jej analizy i na koniec podejmowania zgodnej z algorytmem decyzji.

więcej »
Połączenie sygnałów z systemem sterowania

Rozwiązanie instalacyjne MASI umożliwia proste i niedrogie połączenie sygnałów IO z systemem sterowania. Tym samym wspiera elastyczne koncepcje instalacji w szafie sterowniczej i poza nią bez konieczności stosowania sztywnych topologii.

więcej »
System Pallet Control PC 6000 firmy Interroll do beznaporowego transportu palet

Interroll rozbudowuje zdecentralizowaną koncepcję sterowania i napędu, wykorzystywaną z powodzeniem od lat w systemach transportu beznaporowego. Bazuje ona na 24-woltowych silnikach RollerDrive i sterownikach MultiControl. Obecnie do portfolio firmy trafiła specjalna odmiana systemu przeznaczona do transportu palet.

więcej »