Deutsch Version english version

 

Sterowanie

Nowy falownik firmy Omron

Pierwszy w nowej rodzinie falownik Q2A firmy Omron zapewnia wydajność, elastyczność i łatwość obsługi dzięki prostej filozofii „programowanie-wdrożenie-uruchomienie”.  Minimalizuje on powierzchnię zajmowaną przez sprzęt i związane z tym koszty, skraca czas projektowania i uruchamiania oraz zapewnia lepsze osiągi w przypadku różnych typów silników. Cały cykl życia aplikacji można zoptymalizować, począwszy od projektu, poprzez uruchomienie, aż po bieżącą eksploatację i dostrajanie do wymagań układu napędowego.

więcej »
Nowe przełączniki RS Components

Dwie nowe serie przełączników przeznaczonych dla inżynierów utrzymania ruchu oraz konstruktorów maszyn i paneli wprowadziła firma RS. Kompaktowe przełączniki zatrzymania awaryjnego (E-Stop) serii 61 i przełączniki przemysłowe serii 45 zostały opracowane przez firmę EAO i są obecnie dostępne w ofercie RS.

więcej »
Nowe przewody do transmisji danych

Nowe serie chainflex CF298 i CF299 firmy igus to serie kabli do wymagających zastosowań o najmniejszym promieniu gięcia. Nowa generacja przewodów do transmisji danych chainflex z żyłą ze stopu i bezhalogenowym płaszczem zewnętrznym z TPE idealnie nadaje się do najmniejszych promieni gięcia nawet od 4xd zapewniającym ponad 40 milionów zgięć. Nowy przewód stopowy firmy igus jest rozwiązaniem dla zastosowań o najwyższej dynamice, szybkości i promieniu gięcia od 15 milimetrów.

więcej »
Przewodnik dla narzędzi przemysłowych

W swoim obecnym badaniu „Skuteczna automatyzacja narzędzi” Instytut Fraunhofera ds. Technologii Produkcji IPT wraz z Akademią Narzędziową WBA w Aachen w Niemczech, przeprowadził badanie możliwości i problemów związanych z automatyzacją produkcji narzędzi.

więcej »
MyRobotcenter stawia na Comarch

myRobotcenter, producent robotów dla gospodarstw domowych, przeznaczonych m.in. do utrzymania porządku w domach, ogrodach i basenach, stawia na systemy Comarch do obsługi handlu detalicznego. Kompleksowe rozwiązanie informatyczne pozwoli firmie na wprowadzenie strategii omnichannel oraz poszerzenie działalności o nowe rynki.

więcej »
microRTS — połączenie techniki PLC i świata IT w przełącznikach firmy MICROSENS

Wprowadzając na rynek oprogramowanie PLC o nazwie microRTS, firma MICROSENS, spółka zależna euromicron, integruje warstwę automatyzacji z infrastrukturą sieciową. Oprogramowanie zainstalowane w przełącznikach Ethernet zastępuje zwykłe systemy PLC, a narzędzie inżynieryjne microSys umożliwia programowanie zgodne z normą IEC 61131-3.

więcej »
1244 typów kabla w ofercie firmy igus

Günter Blase założył firmę igus w garażu, gdy Steve Jobs miał zaledwie dziewięć lat. Jobs, legendarny założyciel Apple, swój garaż na fabrykę komputerów zamienił w 1976 roku, gdy igus obchodził już swoje 12. urodziny. Dla obu przedsiębiorców znaczący jednak był początek lat 80-tych.

więcej »
Adeunis i ARC Informatique tworzą system zarządzania budynkiem (BMS)

Dwóch uznanych graczy na rynku technologii IoT integruje swoje rozwiązania z istniejącym systemem zarządzania budynkiem (BMS) wykorzystującym technologię LoRaWAN. Zespoły techniczne szpitala uniwersyteckiego Grenoble Alpes chciały mieć możliwość szybkiej i taniej kontroli urządzeń, bez potrzeby podłączania okablowania (do Ethernetu i zasilania). Szpital w Grenoble wysłał zapytanie do Adeunis i ARC Informatique o możliwość realizacji takiego systemu.

więcej »
Czujniki ruchu i obecności w przemyśle

Czujniki ruchu i obecności znajdują w obiektach przemysłowych zastosowanie głównie na dwóch polach: w systemach instalacji alarmowych oraz w systemach sterowania oświetleniem, w których powiązane zostają z oprawami oświetleniowymi bądź innymi urządzeniami przyłączonymi do nich w funkcji SLAVE. Żeby każda z tych instalacji wywiązywała się ze swoich zadań skutecznie, między jej wszystkimi elementami musi dochodzić do wzajemnej współpracy, czyli wymiany informacji, a następnie jej analizy i na koniec podejmowania zgodnej z algorytmem decyzji.

więcej »
Połączenie sygnałów z systemem sterowania

Rozwiązanie instalacyjne MASI umożliwia proste i niedrogie połączenie sygnałów IO z systemem sterowania. Tym samym wspiera elastyczne koncepcje instalacji w szafie sterowniczej i poza nią bez konieczności stosowania sztywnych topologii.

więcej »
System Pallet Control PC 6000 firmy Interroll do beznaporowego transportu palet

Interroll rozbudowuje zdecentralizowaną koncepcję sterowania i napędu, wykorzystywaną z powodzeniem od lat w systemach transportu beznaporowego. Bazuje ona na 24-woltowych silnikach RollerDrive i sterownikach MultiControl. Obecnie do portfolio firmy trafiła specjalna odmiana systemu przeznaczona do transportu palet.

więcej »