Deutsch Version english version

 

Zasilanie

ABB uruchamia najszybszą na świecie ładowarkę dla samochodów elektrycznych

Zaprezentowana podczas tegorocznych targów Hannover Messe ładowarka Terra HP o mocy do 350 kW pozwala naładować samochód elektryczny w zaledwie 8 minut, gwarantując przy tym zasięg do 200 kilometrów. Najnowszy model produkcji ABB idealnie nadaje się do wykorzystania przy trasach szybkiego ruchu, autostradach oraz stacjach benzynowych.

więcej »
1244 typów kabla w ofercie firmy igus

Günter Blase założył firmę igus w garażu, gdy Steve Jobs miał zaledwie dziewięć lat. Jobs, legendarny założyciel Apple, swój garaż na fabrykę komputerów zamienił w 1976 roku, gdy igus obchodził już swoje 12. urodziny. Dla obu przedsiębiorców znaczący jednak był początek lat 80-tych.

więcej »
Branża kablowa na sinusoidzie

Ostatnie lata dla firm działających na polskim rynku w branży kablowej są okresem licznych wahań, co z pewnością nie sprzyja spokojnemu rozwojowi. Na szczęście wydaje się, że najgorsze już minęło i dobre drugie półrocze 2017 r. sprawiło, że ubiegły rok zakończył się dla branży na plusie. Co więcej, perspektywy na obecny rok i na najbliższą przyszłość są dość obiecujące.

więcej »
Ochrona przed dotykiem pośrednim w urządzeniach elektrycznych

Ochrona przeciwporażeniowa jest kojarzona głównie z przeciwdziałaniem skutkom rażenia prądem elektrycznym w warunkach normalnej pracy urządzeń, przy braku uszkodzeń. Chodzi tu o podstawową ochronę przed dotykiem bezpośrednim, który ma miejsce przy dotknięciu części czynnych, będących w normalnych warunkach pracy urządzenia pod napięciem. Tymczasem równie ważna jest ochrona przed dotykiem pośrednim, gdyż sytuacje w których może do niego dojść są niewiele rzadsze niż w przypadku dotyku bezpośredniego.

więcej »
Zasilacze przemysłowe – najnowsze rozwiązania technologiczne

Nowoczesne systemy automatyki, oświetlenie LED, zasilanie modułów elektrycznych w przemyśle wymaga stosowania odpowiednich urządzeń. W wielu zastosowaniach są to kluczowe elementy zapewniające prawidłowe działanie urządzeń. Od zasilaczy przemysłowych oczekujemy dziś trwałości, stabilnej pracy, odporności na zakłócenia występujące w sieciach energetycznych oraz wysokiej sprawności i bezpieczeństwa.

więcej »
ABB zwiększa zasięg infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych

Technologia ładowania samochodów i autobusów elektrycznych ABB jest teraz dostępna w 95 proc. państw, które zdecydowały się na te środki transportu

więcej »
Modułowy system prowadzenia przewodów od igus

Potrzeba zasilania statków energią z lądu nieustannie wzrasta, co w  dużym stopniu uwarunkowane jest koniecznością ograniczenia emisji odpadów w portach. Aby to umożliwić, igus oferuje innowacyjne rozwiązanie w formie dozownika e-prowadników. Modułowy system prowadzenia przewodów, który instaluje się w określonych punktach kotwiczenia, umożliwia bezpieczne zasilanie energią, dzięki wydłużalnym prowadnikom oraz bardzo elastycznym przewodom.

więcej »
Nowa platforma zakupowa ifm electronic

W grudniu 2017 roku ifm electronic Polska, producent aparatury automatyki przemysłowej, uruchomił nową odsłonę sklepu internetowego. Zmiana wynikła z potrzeby zaoferowania klientom lepszego środowiska zakupowego w odpowiedzi na 30% wzrost e-sprzedaży marki w 2017.

więcej »
Film: Bezpieczeństwo i jakość dzięki nowym systemom zasilania od igus

Kompaktowy system e-prowadników 3D do stosowania w suwnicach halowych oraz platformach roboczych

więcej »
UE wspiera finansowo dwie dolnośląskie sieci ciepłownicze

We Wrocławiu i w Siechnicach na Dolnym Śląsku wybudowane zostaną sieci ciepłownicze. Projekty Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A. o łącznej wartości blisko 13,5 mln zł otrzymają unijne wsparcie. NFOŚiGW przekaże na ten cel 4,6 mln zł.

więcej »
ABB stworzyło transformator o napięciu 1100 kV – HVDC

Firma ABB pisze kolejny rozdział historii elektryczności – w Chinach rygorystycznym testom poddawane są transformatory i kluczowe urządzenia pierwszego na świecie projektu o napięciu 1100 kilowoltów (kV).

więcej »
Firma Eaton optymalizuje serię UPS 93PS

Modele 8 i 10 kW gwarantują najlepsze parametry, w kompaktowych wersjach o obniżonej mocy, dla serwerowni i krytycznych zastosowań IT

więcej »