Deutsch Version english version

 

Firmy

OSRAM Lightelligence – nowa platforma dla deweloperów

Firma OSRAM umożliwia tworzenie produktów i oddaje w ręce programistów aplikacji swoje najnowsze rozwiązanie – Lightelligence.

więcej »
Złączki listwowe WAGO TOPJOB S z dźwignią

Unosisz dźwignię, wsuwasz przewód, opuszczasz dźwignię i gotowe. To rozwiązanie łączenia przewodów stoi za sukcesem uniwersalnych złączek 221. Teraz ta sama technika połączeniowa wykorzystana jest w złączkach listwowych TOPJOB S. Przewody w rozdzielnicach mogą być podłączane, a następnie demontowane ręcznie, bez konieczności stosowania jakichkolwiek przyrządów montażowych.

więcej »
Arabian Gulf Switchgear wybiera IFS do zarządzania produkcją

Kompleksowe rozwiązanie firmy IFS zdolne do współpracy z internetem rzeczy (IoT) pomoże szybko rozwijającej się firmie Arabian Gulf Switchgear zwiększyć wydajność operacyjną.

więcej »
Nowe systemy chłodnicze firmy Rittal

Rittal poszerzył swoją ofertę rozwiązań w zakresie chłodzenia IT na bazie czynnika chłodniczego o warianty 20 kW i 35 kW, w rezultacie czego obsługuje teraz klasy mocy w chłodzeniu IT od 3 kW do 55 kW.

więcej »
Ulepszone oprogramowanie do kontrolerów ruchu od Trio

Trio Motion Technology to firma, która dostarcza kontrolery ruchu oraz software, pozwalający je zaprogramować i zmienić ich ustawienia. Firma właśnie wypuściła nową wersję oprogramowania.

więcej »
Rośnie liczba klientów korzystających ze światłowodów

W ciągu ostatniego roku liczba klientów korzystających z oferty światłowodowej podwoiła się i przekroczyła 300 tys. Dzięki inwestycjom Orange Polska już 3 mln gospodarstw domowych jest w zasięgu internetu światłowodowego.

więcej »
Mini robot skontroluje pracę silnika lotniczego

Firma Rolls Royce od kilku już lat pracuje nad stworzeniem współpracujących miniaturowych robotów, które chce wykorzystać przy inspekcji i konserwacji silników lotniczych. Roboty te powinny być tak małe, by mogły się one wczołgać do silnika. W ten sposób specjaliści z firmy chcą wyeliminować konieczność rozbierania silnika do kontroli.

więcej »
Niezawodna transmisja Ethernet z igus i Harting

Zapewnienie bezpiecznego transferu danych i niezawodnego zasilania przy coraz mniejszych przestrzeniach montażowych jest wyzwaniem dla wielu inżynierów. Aby sprostać tym wymaganiom, igus wprowadził bardzo elastyczny przewód chainflex Ethernet. Jest to solidny i idealny partner dla nowego złącza ix Harting z przetestowaną i sprawdzoną, długą żywotnością oraz unikalną 36 miesięczną gwarancją.

więcej »
DB Schenker wprowadza inteligentną rękawicę do skanowania

W swoim magazynie w Eching niedaleko Monachium DB Schneker wprowadza ProGlove – inteligentną rękawicę do skanowania. ProGlove to urządzenie do skanowania kodów kreskowych w procesie kompletacji przesyłek. Do rękawicy nakładanej przez pracownika magazynu dołączone jest małe i lekkie urządzenie skanujące. Urządzenie ProGlove umieszcza się na grzbiecie dłoni i aktywuje przez ściśnięcie kciuka i palca wskazującego.

więcej »
Rekordowy rok Grodna

Skonsolidowane przychody Grodna w ciągu ostatniego roku wzrosły o 30 proc. do poziomu 429,5 mln zł. Jest to najwyższa sprzedaż w historii Grupy.

więcej »
Nowa dławica kablowa dla kolejnictwa

Nowa dławnica kablowa VariaPro Rail spółki HUMMEL AG spełnia wszystkie wymagania do użytku na kolejach. Przeszła ona pomyślnie wszystkie testy standardów bezpieczeństwa pożarowego DIN EN 45545-2 i 45545-3. Tym samym może być stosowana bez żadnych ograniczeń w sieci europejskich kolei.

więcej »
Nowy komputer przemysłowy firmy Beckhoff

Popularność modelu komputera Beckhoff C6015 przyczyniła się do pojawienia się popytu na nowe rozwiązania - w aplikacjach o wysokich wymaganiach w zakresie dostępności portów sieciowych i ochrony danych w przypadku awarii zasilania. Właśnie dla nich inżynierowie z firmy Beckhoff opracowali model C6017.

więcej »