Deutsch Version english version

 

Firmy

Najszybsze łącze internetowe na świecie dla Poznaniaków

Symetryczny światłowód o prędkości przesyłu danych do 10Gb/s od dziś dostępny jest dla mieszkańców Poznania. Tym samym Polska dołącza do grona zaledwie kilku miejsc na świecie oferujących tak szybki Internet dla klientów indywidualnych.

więcej »
Zalety nowego systemu szaf pełnogabarytowych VX25 firmy Rittal

Czas to pieniądz – w sposób szczególny dotyczy to budowy aparatury sterowniczej i rozdzielczej, w której częściowo dominują jeszcze czynności manualne. Nowy system szaf pełnogabarytowych VX25 Rittal dzięki ulepszonym funkcjonalnościom ma wyraźne zalety ułatwiające montaż. W nowym projekcie udało się znacznie zredukować złożoność technologii szaf sterowniczych dzięki zastosowanej kompleksowo, ciągłej siatce wymiarowej 25 mm i całkowitej symetrii. Dodatkowo dzięki połączeniu nowej szafy sterowniczej i jej cyfrowego bliźniaka produkt spełni wszystkie wymagania cyfryzacji – od konfiguracji online i inżynierii, przez montaż, aż po automatyzację i śledzenie.

więcej »
Luxon LED na liście Deloitte Technology Fast 50 2018 Central Europe

Luxon LED został wyróżniony już w 2017 roku na liście Deloitte Technology Fast 500 regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. W tym roku firma trafiła do grona 50 firm z regionu Europy Środkowej, dzięki 286% wzrostu jaki odnotowała od 2014-2017 roku. W okresie ostatnich 4 lat przychody firmy Luxon LED wzrosły z 5,5 mln PLN do 21,8 mln PLN.

więcej »
DG1 - zintegrowany system szaf sterowniczych

Wszystko w jednym produkcie z jednego źródła - system DG1 „napęd w obudowie” zmniejsza wymagania konstrukcyjne i zwiększa bezpieczeństwo. Rozwiązanie to zapewnia integratorom systemów wstępnie okablowany i przetestowany pod względem typu produkt szafy sterowniczej, w którym wszystkie podzespoły wymagane do obsługi napędów zostały uprzednio zainstalowane.

więcej »
Elastyczne oznaczanie etykietami urządzeń elektronicznych i elektrycznych 

Etykiety instruktażowe na urządzeniach elektrycznych i elektronicznych są ważne ze względu na bezpieczeństwo, zgodność i łatwość użytkowania. Oferujemy pełną gamę niezawodnych etykiet, które można zaprojektować z najwyższą elastycznością i wydrukować przy użyciu zaawansowanych technologii.

więcej »
RS Components wspiera firmy w zakresie RODO

Dostępność gamy produktów wspomagających procesy ochrony danych ogłosiła firma RS Components. Mają one ułatwić firmom zapewnienie zgodności z nowym ogólnym rozporządzeniem UE o ochronie danych osobowych (RODO), które weszło w życie 25 maja 2018 roku. Oferta obejmuje produkty firm 3M, Kingston Technology oraz produkty marki własnej RS Pro.

więcej »
Fizyczne bezpieczeństwo IT z systemem CMC III

Skuteczna ochrona centrum danych przed awarią to jedno z podstawowych wyzwań, przed którymi stoją administratorzy data center. Firma Rittal oferuje sprawdzony system monitorowania CMC III, który umożliwia nadzorowanie wszystkich najważniejszych warunków otoczenia w centrum danych.

więcej »
Farnell element14 poszerza wybór układów półprzewodnikowych firmy NXP

Farnell element14 powiększył oferowane przez siebie układy półprzewodnikowe, produkowane przez firmę NXP. Duże fundusze zostały poświęcone na zatowarowanie magazynu takimi produktami, jak mikrokontrolery i mikroprocesory, układy bezprzewodowe, narzędzia deweloperskie, czujniki i układy radiowe.

więcej »
Smartwatch wyprze smartfona

Inteligentne zegarki zastąpią smartfony. Wyposażone w sztuczną inteligencję pozwolą obsłużyć za pomocą komend głosowych urządzenia domowe – twierdzą niektórzy eksperci. Analitycy z CCS Insight przewidują, że rynek urządzeń wearables do końca 2019 roku ma osiągnąć wartość 25 mld dol. Smartwatche mają stanowić 60 proc. tego rynku.

więcej »
Nowe bramki protokołów do zbudowania środowiska IIoT

Przemysłowy Internet Rzeczy staje się standardem przesyłania i przetwarzania danych w całej branży automatyki. W naszych czasach szybki przepływ informacji to priorytet w zakładach produkcyjnych i fabrykach. Weintek w obliczu tych wyzwań nie pozostaje w tyle, stawiając na modernizację istniejących systemów IIoT.

więcej »
Nowy zestaw sterowników Ingersoll Rand INSIGHTqc

Ingersoll Rand wprowadza sterownik INSIGHTqc, przeznaczony do zastosowań montażowych o kluczowym znaczeniu. INSIGHTqc pomaga producentom z branży motoryzacyjnej, lotniczej oraz branży sprzętu ciężkiego, którzy oczekują zaawansowanych strategii montażowych umożliwiających sterowanie i kontrolę procesu montażu.

więcej »
Otwarcie Innovation Lab firmy Omron w Polsce

Laboratorium innowacji – Innovation Lab – firmy Omron otwarte zostanie 18 października 2018 roku w Tychach. Będzie to pierwsze w Polsce takie laboratorium. Dzięki w pełni zrobotyzowanym celom produkcyjnym i wsparciu specjalistów robotyków, producenci z różnych branż będą mieli możliwość zapoznania się z technologią firmy Omron. Innovation Lab ma za zadanie odtworzyć realia środowiska produkcyjnego i umożliwić opracowywanie i testowanie innowacyjnych aplikacji wspierających wizję inteligentnej i autonomicznej produkcji.

więcej »