Deutsch Version english version

 

Gospodarka

Hybrydowy układ sterowania silnikiem

Firma Rittal poszerzyła swoje portfolio produktowe o innowacyjny hybrydowy układ sterowania silnikiem. Kompaktowe i wielofunkcyjne urządzenie przeznaczone jest do instalacji na systemie szyn RiLine Compact, pozwala zaoszczędzić wiele miejsca w szafie oraz charakteryzuje się łatwym i szybkim montażem.

więcej »
InSites 4.0 ułatwi zarządzanie obiektami przemysłowymi

Indoorway wprowadza na rynek nowy zestaw narzędzi InSites 4.0, służący poprawie bezpieczeństwa, transparentności oraz wydajności procesów produkcyjnych i logistycznych. Dzięki tej usłudze zarządcy fabryk i magazynów zyskają dostęp do danych o ruchu wewnątrz budynków z dokładnością do 20-30 cm. Tak dokładne statystyki pomogą im w optymalizacji procesów, ograniczeniu kosztów oraz wprowadzeniu lub usprawnieniu metod zarządzania w duchu lean i przemysłu 4.0.

więcej »
WhatsApp Business dla komunikacji korporacyjnej

Nowy kanał komunikacyjny WhatsApp Business uruchamia Infobip, globalna platforma komunikacyjna dla biznesu. Za pośrednictwem tego kanału firmy będą mogły dotrzeć do 1,5 miliarda użytkowników w 180 krajach.

więcej »
Na światowych rynkach wzrasta ilość robotów i miejsc pracy

Część przedsiębiorców uważa, że w najbliższym czasie osiągnie sukces i z optymizmem patrzy w najbliższą przyszłość. Ale prawie połowa firm i przedsiębiorstw odczuwa rosnącą niepewność. Dla dyrektorów z krajów regionu EMEA największe zagrożenie dla rozwoju stanowi zatrudnienie i utrzymanie pracowników. Z kolei co czwarta firma oczekuje, że do końca roku zostanie przejęta przez inny podmiot.

więcej »
Druk 3D zmienia przemysł

Oszczędności, przyspieszenie procesu produkcji i lepsze dopasowanie do potrzeb klienta końcowego - tak druk 3D wpływa na przemysł. Nowe materiały przyspieszają proces zmiany przemysłu.

więcej »
Technologie bezprzewodowe koniecznością dla IIoT

Przemysłowe systemy komunikacji oferują możliwości zwiększenia efektywności i elastyczności produkcji. W zależności od specyfiki przedsiębiorstwa dzięki nowoczesnym systemom łączności można odbierać dane nawet z odległych stacji i urządzeń do których dostęp bywa utrudniony. Można śmiało powiedzieć, że technologie bezprzewodowe to odpowiedź na całą filozofię Przemysłu 4.0.

więcej »
MyRobotcenter stawia na Comarch

myRobotcenter, producent robotów dla gospodarstw domowych, przeznaczonych m.in. do utrzymania porządku w domach, ogrodach i basenach, stawia na systemy Comarch do obsługi handlu detalicznego. Kompleksowe rozwiązanie informatyczne pozwoli firmie na wprowadzenie strategii omnichannel oraz poszerzenie działalności o nowe rynki.

więcej »
Szybko rośnie rynek handlu internetowego

Polska jest jednym z najszybciej rosnących rynków e-commerce w całej Europie. Jak wynika z danych Gemiusa, w ubiegłym roku już 54 proc. polskich internautów robiło zakupy online (w porównaniu do 50 proc. w 2016 roku). Polacy – niezmiennie od kilku lat – najchętniej kupują przez internet odzież, dodatki, obuwie i akcesoria. Równie dużą popularnością cieszą się książki, płyty i filmy oraz sprzęt AGD/RTV. Szybko rośnie też segment home & garden, czyli akcesoria i dodatki do domu, a nawet meble.

więcej »
PSK potrzebuje wykwalifikowanych kadr

Jednym z najważniejszych zadań Polskiej Strategii Kosmicznej jest kształcenie kadr między innymi z dziedziny IT i robotyki. Służą temu nowe kierunki otwierane na wyższych uczelniach i programy stażowe. Problemem jest jednak to, że wielu wykwalifikowanych pracowników wybiera rozwój i wyższe zarobki za granicami. A brak tych fachowców może spowolnić rozwój polskiej gospodarki.

więcej »
PARP dofinansuje wdrażanie innowacji w Polsce wschodniej

Małe i średnie przedsiębiorstwa z Polski wschodniej mają szanse na dofinansowanie w wysokości nawet 7 mln zł na inwestycje związane z wdrażaniem innowacji. Wnioski o dofinansowanie można składać w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości do końca lipca.

więcej »
Nowe technologie zmieniają działy zakupów

Nowoczesne technologie zmieniają nasze życie nie tylko prywatne ale i biznesowe. Ponad jedna trzecia dyrektorów działu zakupów (CPO) uważa, że mogą one istotnie zwiększyć wydajność procesów zakupowych.

więcej »
Inteligentne okna wytworzą energię

Nowe technologie pozwalają oszczędzać energie i jednocześnie czynią, że jej pozyskiwanie jest zgodne z ekologią. Inteligentne okna, które będą korzystać z energii podobnie jak to czynią ogniwa słoneczne, wydają się być produktem przyszłości. Ocenia się, że za pięć lat ten rynek wart będzie 5,6 mld dol.

więcej »