Deutsch Version english version

 

Ludzie

Robert Rospędzihowski wiceprezesem ds sprzedaży w Premier Farnell

Robert Rospędzihowski został mianowany na stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za sprzedaż w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce w firmie Premier Farnell. Nowy wiceprezes kieruje sprzedażą Farnell element14, w całym rejonie EMEA, a jego nominacja została ogłoszona ze skutkiem natychmiastowym.

więcej »
Zmiany w polskim oddziale Ledvance

Gaweł Bogus objął w czerwcu stanowisko dyrektora marketingu i strategii sprzedaży na Europę Wschodnią firmy Ledvance.

więcej »
Automatyzacji potrzebny człowiek

Automatyzacja przynosi wiele korzyści dla sektora dostaw, transportu i logistyki. Jej rozwój oznacza, że pojawiają się nowe technologie i rozwiązania znacząco usprawniające procesy transportu towarów. Wraz z upowszechnianiem się koncepcji takich jak Przemysłowy Internet Rzeczy (Industrial Internet of Things, IIoT) do użytku wchodzą automatyczne technologie, które znacząco optymalizują procesy rejestrowania i zarządzania danymi, co przekłada się na większą transparentność i produktywność oraz optymalizację kosztów w przedsiębiorstwach transportowych i logistycznych. Wobec tych niewątpliwych korzyści pojawiają się jednak wątpliwości o los pracowników.

więcej »
Najważniejsza nagroda w branży robotyki dla Gudrun Litzenberger

Gudrun Litzenberger, sekretarz generalny Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR) otrzymała nagrodę im Josepha F. Engelbergera Robotics. Jury uhonorowało jej osiągnięcia, w dziedzinie robotyki, najważniejszą nagrodą branżową w kategorii "Przywództwo". Jako szef Departamentu Statystycznego IFR, Litzenberger udoskonaliła statystyki World Robotics i od ponad dziesięciu lat pracuje nad poprawą zrozumienia globalnego rynku robotyki.

więcej »
Robotyczny szkielet szansą dla medycyny

Zastosowanie robotów jest wszechstronne. Coraz częściej spotkać je można przy produkcji, w budownictwie, przy pracach niebezpiecznych dla ludzi (np. kopaniach), archeologii podwodnej czy medycynie. Zwłaszcza wobec tej ostatniej dziedziny ludzkość sobie dużo obiecuje.

więcej »
Inteligenty dom obniża stres

Inteligenty dom może obniżyć stres – tak przynajmniej wynika z badań firmy Fibaro. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację niebezpieczną taką jak pożar czy zalanie, a zwiększa się poziom napięcia emocjonalnego u każdego. Jednak u osób korzystających smart home reakcja na te sytuacje jest trzykrotnie niższą.

więcej »
Polska potęgą w branży gier

Polska stała się prawdziwą potęgą w branży elektronicznej rozrywki i nie ma w tym stwierdzeniu ani trochę przesady. O ile polskie produkcje filmowe rzadko przebijają się na międzynarodowych rynkach, o tyle nasze gry komputerowe są rozpoznawalne na całym świecie.

więcej »
Innowacyjna dystrybucja

Z Karoliną Szczepaniak-Batory, dyrektor sprzedaży na Europę Wschodnią RS Components, rozmawia Paulina Krzyżanowska

więcej »
Esben Østergaard laureatem nagrody Engelbergera 2018

Najbardziej prestiżowe wyróżnienie w obszarze automatyki – Engelberger Robotics Award otrzymał Esben Østergaard, współzałożyciel i dyrektor ds. technologii (CTO) Universal Robots.

więcej »
Luki w zabezpieczeniach okazją dla hakerów

W Unii Europejskiej trwają prace nad regulacjami prawnymi, przedsiębiorstwa ponoszą straty, a cyberprzestępcy zacierają ręce. Okazuje się, że w Polsce już 44 proc. firm poniosło straty w wyniku cyberataków. Dziurawe jak sito są urządzenia, które mają pracować w ramach internetu rzeczy. Szacuje się, że aż 70 proc. z nich może być przejęte bez większych problemów przez hakerów.

więcej »
Pracodawcy powinni postawić na budowanie relacji z pracownikami

Świadomość potrzeb pracownika i zbudowanie z nim pełnej relacji to klucz do sukcesu firmy – przekonuje dr Mateusz Grzesiak, psycholog biznesu. Szczęście pracownika przekłada się na jego produktywność i kreatywność. Z badań wynika, że zadowolony pracownik jest o 43 proc. bardziej produktywny. Młode pokolenie ceni przede wszystkim możliwość samorealizacji, podnoszenia kwalifikacji i dobre relacje w firmie, w tym partnerskie z przełożonym. Polskie firmy rzadko jednak inwestują w budowanie nowoczesnej relacji z pracownikiem. Rocznie na szkolenia wydają nieco mniej niż 200 zł, kuleją też relacje interpersonalne.

więcej »
Pracownicy oczekują lepszego dostępu do firmowych danych – raport Konica Minolta

41% przedsiębiorstw wskazuje, że największym wyzwaniem związanym z zarządzeniem informacją jest zapewnienie pracownikom szerokiego dostępu do firmowych treści – wynika z badania przeprowadzonego przez Konica Minolta w dziesięciu krajach europejskich, w tym również w Polsce.

więcej »