Deutsch Version english version

 

Ludzie

Pracodawcy powinni postawić na budowanie relacji z pracownikami

Świadomość potrzeb pracownika i zbudowanie z nim pełnej relacji to klucz do sukcesu firmy – przekonuje dr Mateusz Grzesiak, psycholog biznesu. Szczęście pracownika przekłada się na jego produktywność i kreatywność. Z badań wynika, że zadowolony pracownik jest o 43 proc. bardziej produktywny. Młode pokolenie ceni przede wszystkim możliwość samorealizacji, podnoszenia kwalifikacji i dobre relacje w firmie, w tym partnerskie z przełożonym. Polskie firmy rzadko jednak inwestują w budowanie nowoczesnej relacji z pracownikiem. Rocznie na szkolenia wydają nieco mniej niż 200 zł, kuleją też relacje interpersonalne.

więcej »
Pracownicy oczekują lepszego dostępu do firmowych danych – raport Konica Minolta

41% przedsiębiorstw wskazuje, że największym wyzwaniem związanym z zarządzeniem informacją jest zapewnienie pracownikom szerokiego dostępu do firmowych treści – wynika z badania przeprowadzonego przez Konica Minolta w dziesięciu krajach europejskich, w tym również w Polsce.

więcej »
Identyfikacja radiowa ułatwi automatyzację przemysłu

Technologia RFID służy automatyzacji przemysłu nie tylko poprzez identyfikację towarów, lecz także przez umożliwienie monitorowania i zarządzania procesami produkcyjnymi. Ten typ komunikacji znalazł już powszechne zastosowanie w handlu, hotelarstwie, zabezpieczeniach pomieszczeń czy przemyśle. Znajdziemy go między innymi w zabezpieczeniach sklepowych towarów przed kradzieżą, systemach elektronicznej ewidencji czasu pracy czy kartach magnetycznych umożliwiających otwarcie drzwi w firmie lub hotelowym pokoju. Przyszłością są znaczniki RFID bez kontrolerów, których znacznie mniejszy koszt pozwoli na implementację w wielu różnych dziedzinach, jak np. sklepy detaliczne.

więcej »
Technologia napędowa w Industry 4.0, IoT, Smart Factory

Wypowiedź Cezarego Zielińskiego, Prezesa Zarządu Margo Sp. z o.o. sp.k.

więcej »
Jak motywować pracowników w firmie produkcyjnej

Wysoka rotacja pracowników, brak zaangażowania, a coraz częściej nawet brak rąk do pracy – to problemy, z którymi radzić sobie musi wiele firm, a w szczególności przedsiębiorstwa produkcyjne. W związku z tym coraz więcej zakładów dostrzega potrzebę, by przykładać większą wagę do kwestii motywowania załogi.

więcej »
Osiem kroków do idealnej linii

W październiku 2016 r. Grupa Lapp nabyła Ceam Cavi Speciali, wiodącego producenta przemysłowych kabli do transmisji danych Ethernet i Fieldbus. Teraz firma daje możliwość zapoznania się z czasochłonną produkcją kabli.

więcej »
Pod skrzydłami nowych dyrektorów igus Polska nie zwalnia tempa

W jakich branżach w Polsce sprawdza się rewolucyjna zmiana komponentów stalowych na trybo-polimerowe? W jakich kierunkach będzie się rozwijać igus Polska po zmianie osób zarządzających firmą? Daniel Marzec i Radomir Ochocki, którzy na początku roku objęli stanowiska Dyrektorów Zarządzających igus Polska opowiadają o planach i podsumowują rok 2017.

więcej »
Małgorzata Kasperska obejmuje funkcję dyrektora działu IT Division

Małgorzata Kasperska, Dyrektor działu IT Division w Schneider Electric Polska, poszerza obszar swoich kompetencji. Teraz zarządzać będzie pracą IT Division w całym klastrze Schneider Electric na Europę Środkowo-Wschodnią. Do jej głównych zadań i celów strategicznych należeć będzie wzmocnienie działu sprzedaży.

więcej »
Jacob Tarn mianowany na stanowisko prezesa LEDVANCE

Rada Nadzorcza firmy LEDVANCE mianowała Jacoba C. Tarna, dobrze znanego w branży eksperta od oświetlenia LED, na stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego spółki. 

więcej »
Technologia na rynku pracy

Świat pracy ulega ciągłym przemianom, co znacząco wpływa na zapotrzebowania kompetencyjne pracodawców, pojawianie się na rynku nowych profesji oraz sposobów, w jaki pracujemy.

więcej »
Styczniki DILMS i DILAS - nowość firmy EATON

Firma Eaton powiększa swoją gamę produktów DILM i DILA o serie DILMS i DILAS. Konstruktorzy maszyn i paneli mają do dyspozycji dodatkowe styczniki bezpieczeństwa, które w jeszcze lepszy sposób zwiększają bezpieczeństwo funkcjonalne ich systemów. Litera "S" w nazwie produktu odnosi się do „Safety”, czyli bezpieczeństwa.

więcej »
RS Components powołuje nowego dyrektora sprzedaży na Europę Wschodnią

RS Components (RS), marka handlowa Electrocomponents plc (LSE:ECM), z ogromną przyjemnością informuje  o nominacji  Karoliny Szczepaniak-Batory na  stanowisko dyrektora sprzedaży na Europę Wschodnią.

więcej »