Deutsch Version english version

 

Raporty branżowe

Projektowanie następnej generacji

Zmieniły się ostatnio modele biznesowe. Digitalizacja już od lat wpływa na nasze życie. Także przedsiębiorstwa musiały się dostosować do nowej rzeczywistości. Inaczej projektują swoje wyroby, inaczej wytwarzają i dostarczają na rynek.

więcej »
Samowykluczenie kobiet w IT

Branża IT jest zdominowana głównie przez mężczyzn. Na trzy panie zatrudnione w branży przypada aż 10 mężczyzn. Nie jest to wina systemu edukacji, ale i samych kobiet. Tak przynajmniej wynika z badania „Kobiety w IT” w czasie którego przeprowadzono ponad 2 tys wywiadów z przedstawicielkami płci pięknej.

więcej »
RODO szansą na rozwój biznesu – raport Konica Minolta

Według badania opublikowanego przez Konica Minolta w pierwszym kwartale 2018 roku, aż 43% małych firm przyznaje, że nie ma wystarczającej wiedzy o RODO i sposobach przygotowania się do obowiązujących zmian. Podobnie jest w przypadku co trzeciej średniej i co piątej dużej firmy. Nowe przepisy stanowią dla przedsiębiorców wyzwanie już na etapie odpowiedniego ich zrozumienia, ale mogą być również szansą na rozwój biznesu.

więcej »
Robot uzupełni pracę człowieka

Ilość robotów przemysłowych pracujących w fabrykach na całym świecie osiągnęła już wartość bliską 1,8 mln sztuk. Pracownicy z jednej strony cieszą się, że maszyny przejmują ich pracę szkodliwą dla zdrowia lub niebezpieczną. Z drugiej jednak strony obawiają się o swoje kompetencje i stanowiska pracy.

 

więcej »
Karty płatnicze z czytnikiem linii papilarnych

Niektórzy eksperci przekonują, że niebawem biometria zastąpi tradycyjne metody tożsamości i stanie się standardem we wszystkich dziedzinach naszego życia. Zastąpi ona kody PIN, hasła, dowody osobiste. Już niebawem na rynku mają się pojawić pierwsze karty płatnicze z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych. Komisja Europejska rekomenduje wprowadzenie we wszystkich krajach członkowskich biometrycznych dowodów osobistych, które uniemożliwiłyby kradzież tożsamości.  

więcej »
Przemysłowy internet rzeczy jest już wszędzie. W większości w powijakach

Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT) to jedna z najważniejszych technologii czwartej rewolucji przemysłowej, pozwalająca na śledzenie pracy maszyn, które za jej sprawą zyskały zdolność komunikowania się między sobą. Jak podaje raport Annual IIoT Maturity Study, w takich branżach, jak produkcja, wydobycie paliw czy transport, poziom implementacji IIOT jest wyjątkowo wysoki i w tym roku wyniesie 98 proc.

więcej »
Pracownicy oczekują lepszego dostępu do firmowych danych – raport Konica Minolta

41% przedsiębiorstw wskazuje, że największym wyzwaniem związanym z zarządzeniem informacją jest zapewnienie pracownikom szerokiego dostępu do firmowych treści – wynika z badania przeprowadzonego przez Konica Minolta w dziesięciu krajach europejskich, w tym również w Polsce.

więcej »
ROCKWOOL Polska prezentuje Raport „6 Paliwo”

Premier Morawiecki ogłosił, że rząd planuje przeznaczyć 25 mld zł na 10-letni program termomodernizacyjny dla gospodarstw domowych. Jakie korzyści przyniesie ocieplenie domów? Między innymi aż 20 mld zł oszczędności i smog mniejszy o połowę – wynika z najnowszego raportu „6 Paliwo” od ROCKWOOL Polska.

więcej »
Technologia 3D zmienia przemysł motoryzacyjny

Modny w latach 80-tych świat gier rozwinął rzeczywistość wirtualną. XXI wiek wykorzystuje ją do produkcji przemysłowej. W branży motoryzacyjnej 3D pozwala ona skróć czas produkcji prototypów o 30%, przeprowadza symulację na milionach elementów i poprawia ergonomię pracy linii produkcyjnej.

więcej »
Przemysłowa Wiosna w Kielcach rozpoczęta

Kiedy przyroda budzi się do życia polscy przedsiębiorcy masowo zjeżdżają do Kielc. Jedna z większych branżowych imprez "Przemysłowa Wiosna na Targach Kielce" w tym roku rozpocznie się 10 a skończy się 13 kwietnia.

więcej »
Raport Fortinet: coraz więcej cyberataków na firmy i urządzenia IoT

Fortinet, globalny dostawca zaawansowanych cyberzabezpieczeń, zaprezentował wyniki najnowszego raportu na temat zagrożeń informatycznych. Według niego liczba wykrytych eksploitów wzrosła o 82% w porównaniu do poprzedniego kwartału. Cyberprzestępcy z coraz większą intensywnością biorą też na cel urządzenia IoT.

więcej »
Przemysł elektrotechniczny – rynek producentów i dystrybutorów

Z  danych  GUS wynika, że pod koniec 2017 roku branża elektrotechniczna utrzymała wysokie tempo wzrostu, przełamując tendencję spadkową z 2016 r. Nadal dynamicznie się rozwija i ma duży wpływ na prawie wszystkie dziedziny życia i gospodarki. Zważywszy na tendencję wzrostową i rosnące zapotrzebowanie na urządzenia elektryczne ze strony konsumentów i przedsiębiorców, można tę gałąź przemysłu śmiało nazwać gałęzią sukcesu.

więcej »