Deutsch Version english version

 

Wydarzenia

PLAY rozpoczyna proces uniezależnienia się do roamingu krajowego

Rozbudowa sieci stacji bazowych Play następuje na terenie całego kraju. W niektórych miejscach już się zakończyła, oferując ciągły zasięg i wysokiej jakości usługi na dużych obszarach. Jednym z takich miejsc jest centrum Poznania, gdzie w ramach pilotażu w połowie listopada rozpocznie się proces wyłączania wsparcia roamingu krajowego.

więcej »
Nowy zakład Rittal w Haiger

Haiger stanie się przyszłościową lokalizacją Rittal. Po Rittal Innovation Center i Global Distribution Center, teraz został również ukończony budynek nowej fabryki. To największa inwestycja w historii przedsiębiorstwa.

więcej »
[Aktualizacja] Pokażmy co nas łączy ma już 7000 zł

Pomysł na pomoc w ramach akcji firmy WAGO „Pokażmy co nas łaczy” gwałtownie zyskuje na popularności. Dopiero niedawno poinformowaliśmy, że wzięło w niej udział 500 osób. A okazuje się, że nadeszło już ponad 700 zdjęć i tym samym sposobem rodziny potrzebujące wsparcia mogą liczyć na 7 tys zł. 

więcej »
COPA-DATA na targach SPS IPC Drives 2018

Podczas targów SPS IPC Drives w Norymberdze firma COPA-DATA, wspólnie z pięcioma partnerami, będzie demonstrować najnowsze wersje oprogramowania zenon i straton, które pomagają w nawiązaniu inteligentnej łączności sieciowej w trakcie procesów produkcyjnych, jednocześnie skupiając się na obszarach związanych z inteligentnymi miastami oraz zarządzaniem przepływami pracy.

więcej »
Forum Cobotyki we Wrocławiu już za nami

Druga edycja Forum Cobotyki odbyła się 16 października we Wrocławiu. Tematem przewodnim konferencji była rola robotów współpracujących (cobotów) w ramach koncepcji Przemysłu 4.0 oraz ich wpływ na podniesienie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw poprzez obniżenie kosztów i zwiększenie elastyczności produkcji.

więcej »
Społeczność element14 ogłasza konkurs „Project14 Test Instrumentation Design Contest”

Przedstawiciele element14.com, internetowej społeczności inżynierów, ogłosili rozpoczęcie najnowszego konkursu z serii Project14, w ramach którego członkowie społeczności mogą opracować projekt aparatury kontrolnej, bazując na dowolnie wybranych komponentach. Najbardziej kreatywne zgłoszenia będą miały szanse być nagrodzone profesjonalnym zestawem narzędziowym, podarowanym przez Farnell element14 i bonem o wartości 100 dolarów, możliwym do wykorzystania w serwisie transakcyjnym Farnell element14.

więcej »
Systemy informatyczne PEC w Gliwicach zmodernizowane przez Asseco

Modernizację systemów IT wspomagających funkcjonowanie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gliwicach zmodernizowała firma Asseco Data Systems. Wśród innowacji znalazła się cyfrowa platforma obsługująca billing, rozwiązanie do kompleksowego zarządzania przepływem dokumentów w organizacji, oraz Internetowe Biuro Obsługi Klienta.

więcej »
Peppe złoży zeznania przed parlamentem Wielkiej Brytanii

Parlament Wielkiej Brytanii prowadzi postępowanie w sprawie czwartej rewolucji przemysłowej. Zeznawali już naukowcy, przedsiębiorcy i informatycy. Teraz przyszedł czas na robota Peppe, stworzonego przez Softbank Robotics, który swoje zeznania złoży we wtorek, 16 października.

więcej »
Elektrownia w Czarnobylu wznawia działalność

Ponad 30 lat po najsłynniejszej w historii katastrofie jądrowej elektrownia w Czarnobylu znowu będzie wytwarzać energię elektryczną. Tyle, że teraz nie będzie już elektrownią atomową a elektrownią solarną.

więcej »
Giętkie mikrobaterie dla odzieży elektronicznej

Specjalne giętkie mikrobaterie przeznaczone dla inteligentnych ubrań wyposażonych w czujniki i elektronikę opracowała firma Fraunhofer IZM. Mają one, według wynalazców, znacznie większa wydajność niż te wcześniej stosowane.

więcej »
Rozwiązania Eaton zaprezentowane na targach ENERGETAB 2018.

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Energetyczne ENERGETAB były okazją do zapoznania się z ofertą firmy Eaton, która zaprezentowała spory wachlarz rozwiązań. Ekspozycja firmy na targach składała się z ciężarówki pokazowej oraz pawilonu wolnostojącego. W obu miejscach zostały zaprezentowane nowe produkty związanye z zarządzaniem energią elektryczną.

więcej »
Prowadniki kablowe w służbie sztuki

Bardzo złożony system przewodów sterowania, audio oraz zasilania na wysokości czterech metrów - to wyzwania dla dzieła sztuki. Rozwiązanie: e-spool z kompaktowym twisterband firmy igus zapewnia niezawodne doprowadzanie przewodów w ograniczonej przestrzeni nawet przy najtrudniejszych warunkach. Szybki w montażu, łatwy w utrzymaniu oraz obsłudze.

więcej »