Deutsch Version english version

 

Wydarzenia

Studenci z PWr zaprezentowali swój nowy bolid

Co najmniej dwa miliony złotych i 250 dni pracy siedemdziesięcioosobowego zespołu potrzeba by zbudować prawdziwy bolid. Studenci Politechniki Wrocławskiej skupieni w zespole PWR Racing Team, zrobili to już po raz dziewiąty. Swój wóz oznaczyli symbolem RT 09.

więcej »
Cyfrowa Fabryka zgodna z koncepcją Industry 4.0

Firmy Kuka i Siemens oraz ich partnerzy na targach ITM MACH-TOOL 2018 zapraszają do nowego projektu. Będzie to koncept nazwany „Digital Enterprise – Cyfrowa Fabryka zgodna z koncepcją Industry 4.0”. Projekt stanowi szansę zapoznania się ze wzrastającą digitalizacją procesów produkcyjnych, która stwarza nowe możliwości realizacji projektów, nadając całkowicie nowy wymiar kooperacji maszyny z człowiekiem.

więcej »
Cyforwe fabryki szansą dla polskiej gospodarki

Cyfrowe fabryki wykorzystują w procesach produkcyjnych połączone sieciowo inteligentne czujniki, urządzenia sterujące czy też roboty produkcyjne. Dane z tych wszystkich urządzeń są  zbierane i efektywnie przetwarzane w czasie rzeczywistym umożliwiając bardzo sprawne monitorowanie procesów produkcyjnych i inteligentne sterowanie nimi.

więcej »
Konferencja FutureMotive - o nowych technologiach w branży automotive

7-8 czerwca w Katowicach odbędzie się cykl spotkań z udziałem przedstawicieli branży automotive. Konferencja FutureMotive ukierunkowana jest na praktyczną wiedzę z zakresu zastosowania nowych technologii w biznesie, w tym sztucznej inteligencji oraz cyberbezpieczeństwa w motoryzacji.

więcej »
Pierwsze komercyjne sieci 5G są bez znaczenia

Trzech operatorów telekomunikacyjnych na Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej zapragnęło zostać liderami nowoczesności. Etisalat, Saudi Telecom Company i Ooredoo nie współpracująć ze sobą, jednego dnia stwierdziły, że zostały pierwszym operatorem na świecie, który uruchomił komercyjną sieć 5G.

więcej »
Europejski Festiwal Innowacji Cyfrowych, Hannover 11–15 czerwca 2018 

CEBIT się zmienia – nowa tematyka, nowy format, nowy projekt.

Najbliższa edycja targów CEBIT 2018 odbędzie się w dniach 11–15 czerwca w Hanowerze. W jednym miejscu zaprezentuje się ponad 3000 firm z całego świata. Wystawę odwiedzi około 200 000 gości, wśród nich ponad 80% to specjaliści z branży, którzy przyjeżdżają na targi z zamiarem inwestycyjnym. Towarzyszący wydarzeniu networking to możliwość nawiązania licznych kontaktów handlowych. Organizatorzy proponują także bogaty program konferencyjny.

więcej »
SENER Polska policzy drzewa na świecie

Firma SENER Polska weźmie udział w kosmicznej misji liczenia drzew na Ziemi. Akcję organizuje Europejska Agencja Kosmiczna (ESA). Polska firma zdobyła kontrakt na zaprojektowanie urządzeń do montażu i testów struktury satelity oraz jego głównego instrumentu badawczego.

więcej »
Podsumowanie targów wire 2018 oraz Tube 2018

Ponownie odnotowujemy globalny wzrost inwestycji w infrastrukturę, w branżę samochodową, przemysł energetyczny, w projekty energii odnawialnej, rurociągi gazowe i naftowe. Przemysł dostawczy w branży drutów, kabli i rur zyskuje na tym rozwoju podczas międzynarodowych, wiodących targów wire oraz Tube, które odbyły się w dniach 16 – 20 kwietnia 2018 w Düsseldorfie.

więcej »
Targi inżynieryjne 4.0: EPLAN i Cideon otwierają swoje wirtualne drzwi

Udany format zeszłorocznych targów przechodzi do następnej rundy w ulepszonej wersji: 15 maja EPLAN wraz ze swoim partnerem, firmą Cideon zorganizują swoje trzecie wirtualne targi dotyczące trendów inżynieryjnych przyszłości. Co nowego: na wirtualnym stoisku zobaczymy cyfrową wersję tegorocznego stoiska firmy EPLAN i Cideon jaką mogliśmy zobaczyć w Hanowerze.

więcej »
WOD-KAN - Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji

Zapraszamy do udziału w XXVI edycji Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2018 w Bydgoszczy, których organizatorem jest Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”.

więcej »
KUKA gościem Industrial Innovation Days

Zakończyło się branżowe wydarzenie Industrial Innovation Days 2018 organizowane przez firmę FlexLink. Przedstawiciel KUKA – Regional Sales Manager, Łukasz Szczepkowski opowiedział o najważniejszych trendach w zakresie automatyzacji procesów produkcyjnych z wykorzystaniem najlepszych zrobotyzowanych rozwiązań.

więcej »
Hannover Messe 2018 - bezpłatny karnet 

Targi Hanowerskie zapraszają do odwiedzenia tegorocznej edycji największych na świecie Targów Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe 2018, które odbywają się na terenach targowych w Hanowerze w dniach 23-27 kwietnia 2018 r.

więcej »