Konturografy – przyrządy do pomiaru konturu

Na stronie ITA Polska znajdziesz szeroki wybór urządzeń do pomiaru konturu. Firma oferuje wyłącznie sprawdzone sprzęty pochodzące od najlepszych producentów, które mogą być używane na produkcji i w laboratoriach. W ITA Polska znajdziesz konturografy stacjonarne marki Jenoptik (Hommel-Etamic). Część sprzętów ma funkcję jednoczesnego mierzenia konturu i chropowatości. Urządzenia gwarantują dużą elastyczność podczas badań, gdyż są wyposażone w różnorodne ramiona pomiarowe. Wszystkie konturografy dostępne w ITA Polska zapewniają wysoką powtarzalność i pewność pomiaru, dzięki aktywnemu systemowi poziomowania i tłumienia drgań.

Ponadto przyrządy do mierzenia konturu firmy Jenoptik (Hommel-Etamic) umożliwiają wykonywanie topografii powierzchni na długich odcinkach. Wśród konturografów dostępnych w ITA Polska znajdziesz urządzenia z serii Waveline. W asortymencie firmy dostępne są modele: W800RC/W900RC, W800C/W900C, W800/W900 Nanoscan, W800R/W900R oraz W800/W900 Surfscan. Wszystkie z nich mogą być wykorzystywane do szerokiego zakresu badań. Stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych profilometrów wyposażonych w oddzielny system do wykonywania pomiaru chropowatości i konturów.

Konturografy

Przyrząd do pomiaru konturu – sklep

Wszystkie konturografy, dostępne w ITA Polska są dedykowane klientom poszukującym systemów o najwyższej dokładności. W ofercie firmy znajdują się zarówno urządzenia pomiarowe stykowe, jak i bezkontaktowe (optyczne). Wszystkie z nich są wykonane z wysokiej jakości materiałów, cechujących się wysoką trwałością. Zakup konturografu z ITA Polska to inwestycja na lata.

Konturografy to urządzenia przeznaczone do pomiaru konturów. Umożliwiają one obliczanie znormalizowanych parametrów profilu falistości i chropowatości oraz ocenę geometrycznych cech m.in. kątów, promieni oraz odległości. Konturografy pozwalają na wykonywanie pomiarów metodą stykową. Są one wyposażone w specjalne oprogramowanie sterujące i raportujące. Do przyrządów mierzących kontury można dodatkowo dokupić stoliki CNC, umożliwiające sterowanie przemieszczaniem mierzonego elementu w kierunku osi Y. Dzięki temu procesowi można uzyskać topografię powierzchni.

Konturograf – jak działa?

Pomiary konturografem rozpoczyna się od wyzerowania układu pomiarowego. Działanie to polega na przejechaniu wszystkimi osiami przez punkty referencyjne. Następnie należy założyć i skalibrować trzpienie pomiarowe oraz umieścić części na stole pomiarowym. Kolejny krok to ustalenie bazowego układu współrzędnych i opracowanie planu pomiarowego. Właściwe pomiary można wykonać dzięki specjalnemu oprogramowaniu, które pozwala na ocenę konturu i chropowatości.

Konturograf – cena

Ceny przyrządów do pomiaru konturów są zróżnicowane. Zależą od funkcji oraz parametrów urządzenia. Jeśli chcesz poznać dokładną cenę zakupu konturografu, skontaktuj się z firmą specjalizującą się w produkcji tych urządzeń – ITA Polska. Eksperci z przyjemnością przedstawią Ci cechy poszczególnych sprzętów i poinformują Cię o cenach. Z przedsiębiorstwem ITA Polska możesz skontaktować się telefonicznie, mailowo, przy pomocy formularza lub osobiście w siedzibie firmy.