Deutsch Version english version

 

Inne

OSRAM Lightelligence – nowa platforma dla deweloperów

Firma OSRAM umożliwia tworzenie produktów i oddaje w ręce programistów aplikacji swoje najnowsze rozwiązanie – Lightelligence.

więcej »
Robert Rospędzihowski wiceprezesem ds sprzedaży w Premier Farnell

Robert Rospędzihowski został mianowany na stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za sprzedaż w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce w firmie Premier Farnell. Nowy wiceprezes kieruje sprzedażą Farnell element14, w całym rejonie EMEA, a jego nominacja została ogłoszona ze skutkiem natychmiastowym.

więcej »
Siedem polskich firm nagrodzonych Stevie Award

Ogłoszono już zwycięzców Stevie Award, w 15. Annual International Business Awards (Dorocznych Międzynarodowych Nagrodach dla Biznesu). Jest to jedyny na świecie międzynarodowy, wszechstronny program nagród biznesowych. Wśród zwycięzców znalazło się siedem polskich organizacji.

więcej »
Arabian Gulf Switchgear wybiera IFS do zarządzania produkcją

Kompleksowe rozwiązanie firmy IFS zdolne do współpracy z internetem rzeczy (IoT) pomoże szybko rozwijającej się firmie Arabian Gulf Switchgear zwiększyć wydajność operacyjną.

więcej »
Ministerstwo obiecuje szybsze usuwanie awarii po burzach

Kilka tysięcy gospodarstw domowych nie miało prądu po burzach, które przeszły przez Polskę 10 sierpnia. Dzięki podpisanemu przez operatorów systemów dystrybucyjnych porozumieniu usuwanie masowych awarii sieci elektroenergetycznych ma być sprawniejsze, a czas przerw w dostawach prądu może być znacznie krótszy.

więcej »
Nie będzie centralnego rejestru domen zakazanych

Ministerstwo Cyfryzacji wycofało się z pomysłu stworzenia centralnego rejestru domen zakazanych, w którym miałyby się znaleźć witryny naruszające prawo. W założeniach rejestr miał ułatwić operatorom blokowanie stron internetowych, których działalność nie była zgodna z prawem. Obecnie taki rejestr prowadzony jest wyłącznie dla witryn podlegających pod ustawę hazardową.

więcej »
Kable od igusa podnoszą most

Zmontowany system e-prowadników zapewnia zasilanie w The Memorial Bridge w New Hampshire. Aby zmniejszyć koszty konserwacji i zwiększyć ogólną niezawodność, konstruktorzy mostów zastosowali zmontowane readychain firmy igus, zamiast wiszących przewodów obecnych w oryginalnym projekcie. Przewody, które były konfekcjonowane ze złączami i wmontowane w e-prowadniki, zostały zmontowane w fabryce i dostarczone jako gotowe do zainstalowania systemy.

więcej »
Dlaczego cyberbezpieczeństwo jest ważne dla przemysłu spożywczego?

Jak podaje Schneider Electric, lider cyfrowej transformacji w zarządzaniu energią i automatyce, tylko w ostatnich 3 latach odnotowano wzrost cyberataków przemysłowych o 2100%. Po fali cyberataków, która w 2017 r. uderzyła w największe przedsiębiorstwa na świecie, firmy zaczęły masowo sprawdzać, czy nie mają luk w swoich zabezpieczeniach. Nie ominęło to również przedsiębiorstw z branży spożywczej, dla których bezpieczeństwo żywności i produkcji jest szczególnie ważne.

więcej »
Nadchodzi Przemysł 5.0

Dzięki nowym technologiom świat rozwija się dziś szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Czwarta rewolucja przemysłowa trwa w najlepsze, tymczasem na horyzoncie widać już mglisty zarys kolejnej. Na wzór poprzednich stanowi ona mieszankę zdumiewających obietnic, ciężkich wyzwań i niechybnych konsekwencji. Jakie będą fabryki przyszłości?

więcej »
Nowe termowizyjne kamery przemysłowe

Nową linię kamer termowizyjnych ze zintegrowanymi kamerami na pasmo widzialne przedstawia Firma Fluke Process Instruments. Są to urządzenia stacjonarne, umożliwiające ciągłe monitorowanie temperatury w zakresie od -10°C do 1200°C.

więcej »
Ergonomiczna kamera termowizyjna FLIR

Idealna kamera termowizyjna dla służb utrzymania ruchu jak i do pomiarów w budownictwie

więcej »
Liderzy Produkcji Made in Poland

Strona Liderzy Produkcji Made in Poland to kompendium wiedzy o przedsiębiorstwach będących liderami w swoich dziedzinach. Portal odkrywa czynniki sukcesu zebrane i przedstawione w formie wywiadów z przedstawicielami zarządów, materiałów video czy artykułów eksperckich opisujących te obszary biznesu, które niejednokrotnie mają znaczący wpływ na „być albo nie być” przedsiębiorstwa.

więcej »