Deutsch Version english version

 

Produkty

Flagowa drukarka Atmat Signal Pro

Drukarka Atmat Signal Pro jest rozbudowaną o nowe funkcjonalności wersją flagowej drukarki Atmat Signal, dzięki której będzie ona mogła oferować nowe rozwiązania dla użytkowników branży druku 3D.

więcej »
FLIR wprowadza rozwiązanie FLIR ONE Pro LT

Nowe rozwiązanie z serii FLIR ONE Pro oferuje specjalistom lepszą jakość obrazu termowizyjnego oraz wiele profesjonalnych narzędzi w niższej cenie.

więcej »
Złączki listwowe WAGO TOPJOB S z dźwignią

Unosisz dźwignię, wsuwasz przewód, opuszczasz dźwignię i gotowe. To rozwiązanie łączenia przewodów stoi za sukcesem uniwersalnych złączek 221. Teraz ta sama technika połączeniowa wykorzystana jest w złączkach listwowych TOPJOB S. Przewody w rozdzielnicach mogą być podłączane, a następnie demontowane ręcznie, bez konieczności stosowania jakichkolwiek przyrządów montażowych.

więcej »
Mini robot skontroluje pracę silnika lotniczego

Firma Rolls Royce od kilku już lat pracuje nad stworzeniem współpracujących miniaturowych robotów, które chce wykorzystać przy inspekcji i konserwacji silników lotniczych. Roboty te powinny być tak małe, by mogły się one wczołgać do silnika. W ten sposób specjaliści z firmy chcą wyeliminować konieczność rozbierania silnika do kontroli.

więcej »
Innowacje z Polski podbijają światowe rynki

Polska spółka Kimla to firma, w której powstają największe w Europie Zachodniej supernowoczesne lasery światłowodowe do wycinania dowolnych kształtów z blach ze stali, aluminium miedzi i mosiądzu. Przedsiębiorstwo powstało 20 lat temu w Częstochowie i zdobywa rynki na całym świecie. Odbiorcami jej produktów są dziś oprócz wspomnianej Francji, Anglii i Polski: Niemcy, Włochy, Ukraina, kraje bałtyckie, Czechy, Węgry, Grecja, Austria, a także kraje spoza Europy: USA, Tajlandia czy Malezja. W trakcie produkcji jest aktualnie 20 supernowoczesnych urządzeń, a 20 następnych zamówień czeka już w kolejce.

więcej »
Niezawodna transmisja Ethernet z igus i Harting

Zapewnienie bezpiecznego transferu danych i niezawodnego zasilania przy coraz mniejszych przestrzeniach montażowych jest wyzwaniem dla wielu inżynierów. Aby sprostać tym wymaganiom, igus wprowadził bardzo elastyczny przewód chainflex Ethernet. Jest to solidny i idealny partner dla nowego złącza ix Harting z przetestowaną i sprawdzoną, długą żywotnością oraz unikalną 36 miesięczną gwarancją.

więcej »
DB Schenker wprowadza inteligentną rękawicę do skanowania

W swoim magazynie w Eching niedaleko Monachium DB Schneker wprowadza ProGlove – inteligentną rękawicę do skanowania. ProGlove to urządzenie do skanowania kodów kreskowych w procesie kompletacji przesyłek. Do rękawicy nakładanej przez pracownika magazynu dołączone jest małe i lekkie urządzenie skanujące. Urządzenie ProGlove umieszcza się na grzbiecie dłoni i aktywuje przez ściśnięcie kciuka i palca wskazującego.

więcej »
Nowa dławica kablowa dla kolejnictwa

Nowa dławnica kablowa VariaPro Rail spółki HUMMEL AG spełnia wszystkie wymagania do użytku na kolejach. Przeszła ona pomyślnie wszystkie testy standardów bezpieczeństwa pożarowego DIN EN 45545-2 i 45545-3. Tym samym może być stosowana bez żadnych ograniczeń w sieci europejskich kolei.

więcej »
Nowy komputer przemysłowy firmy Beckhoff

Popularność modelu komputera Beckhoff C6015 przyczyniła się do pojawienia się popytu na nowe rozwiązania - w aplikacjach o wysokich wymaganiach w zakresie dostępności portów sieciowych i ochrony danych w przypadku awarii zasilania. Właśnie dla nich inżynierowie z firmy Beckhoff opracowali model C6017.

więcej »
System szaf pełnogabarytowych Rittal VX25

Nowy system szaf pełnogabarytowych VX25 od Rittal wspiera branżę budowy aparatury sterowniczej i rozdzielczej w drodze do idei Przemysłu 4.0. Aby umożliwić konstruktorom urządzeń szybkie i łatwe przejście z systemu szaf sterowniczych TS 8 na nowy system szaf, Rittal udostępnił programy narzędziowe online.

więcej »
Komora na drukarkę 3DGence DOUBLE

Firma 3DGence wprowadziła do swojej oferty nowość - komorę przeznaczoną dla drukarki 3DGence DOUBLE. Obudowa pozwala na zamknięcie obszaru roboczego, by wyeliminować niekorzystne czynniki zewnętrzne i zapewnić stabilne środowisko drukowania. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku druku przy użyciu materiału ABS.

więcej »
Silnik bezszczotkowy leci w kosmos

Studenci z wydziału Delft Aerospace Rocket Engineering (DARE) Poliechniki Delft (Holandia) chcą odzyskać europejski rekord wysokości: W tym celu 18 lipca w El Arenosillo w południowej Hiszpanii wyślą oni rakietę hybrydową Stratos III jak najwyżej w kosmos. Zasilaniem środka utleniającego do komory spalania steruje się przy pomocy silnika bezszczotkowego DC firmy FAULHAB

więcej »