Deutsch Version english version

 

Produkty

Pierwszy wysokotemperaturowy czujnik pola magnetycznego z grafenu

Innowacyjny czujnik pola magnetycznego testują naukowcy z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych. Pionierskie rozwiązanie będzie działać w ekstremalnych temperaturach. Technologia może znaleźć zastosowanie w produkcji samochodów elektrycznych, urządzeń przemysłowych czy sprzęcie dla wojska. Źródłem sukcesu jest wykorzystanie grafenu. Tak zaawansowanych prac nie prowadził jeszcze nikt.

więcej »
Smartwatch wyprze smartfona

Inteligentne zegarki zastąpią smartfony. Wyposażone w sztuczną inteligencję pozwolą obsłużyć za pomocą komend głosowych urządzenia domowe – twierdzą niektórzy eksperci. Analitycy z CCS Insight przewidują, że rynek urządzeń wearables do końca 2019 roku ma osiągnąć wartość 25 mld dol. Smartwatche mają stanowić 60 proc. tego rynku.

więcej »
Giętkie mikrobaterie dla odzieży elektronicznej

Specjalne giętkie mikrobaterie przeznaczone dla inteligentnych ubrań wyposażonych w czujniki i elektronikę opracowała firma Fraunhofer IZM. Mają one, według wynalazców, znacznie większa wydajność niż te wcześniej stosowane.

więcej »
OnRobot wprowadza na rynek Quick Changer

Firma OnRobot przygotowała nowy, opatentowany już, zmieniacz narzędzi do aplikacji współpracujących. Ważący 200 gramów Quick Changer w minimalnym stopniu zmniejsza udźwig robota. Dzięki zwartej budowie, bardzo niewiele oddala od robota centralny punkt narzędzia (TCP), przez co minimalizuje obciążenie przegubów robotycznych.

więcej »
System ABAX Equipment Control pomoże znaleźć zagubione elektronarzędzia

ABAX Equipment Control to system wyposażony w moduł GPS, który informuje o lokalizacji maszyn i urządzeń na dokładnej cyfrowej mapie. System może również generować powiadomienia o przemieszczeniu sprzętu poza wcześniej zdefiniowany obszar.

więcej »
Energooszczędna technika napędowa – silniki energooszczędne

Elektryczne silniki energooszczędne zyskują coraz większe znaczenie. Dzieje się tak między innymi dlatego, gdyż dąży się do ograniczenia zużycia energii i przechodzenie na wykorzystanie energii elektrycznej do zasilania różnego typu napędów.

więcej »
Mobilna parametryzacja przemienników

Urządzenia z bogatej oferty przemienników częstotliwości PowerXL firmy Eaton stają się mobilne dzięki nowej aplikacji driveConnect, która przekształca każdy smartfon lub tablet w interfejs człowiek-maszyna, ułatwiając konstruktorom maszyn i operatorom parametryzowanie, sterowanie i monitorowanie przemienników częstotliwości DE1, DC1 i DA1, jak również nowej serii DB1.

więcej »
Przyspieszone projektowanie dzięki płytce Ultra96

Farnell element14 ogłosił wprowadzenie do sprzedaży płytki Ultra96, platformy deweloperskiej, opracowanej wspólnie przez firmy Avnet i Xilinx oraz organizację 96Boards. Płytka bazuje na specyfikacji Linaro 96Boards w wersji Consumer Edition i zawiera układ Zynq UltraScale+ MPSoC, dzięki czemu stanowi unikalne i potężne środowisko, które upraszcza tworzenie aplikacji uczenia maszynowego. Specyfikacje organizacji 96Boards są otwarte i definiują standardowe formaty płytek platform deweloperskich.

więcej »
Moduł do kolorowego obrazowania płytek rozwojowych FPGA

Dostępność modułu do kolorowego obrazowania Digilent Pcam 5C o stałej ostrości ogłosiła firma RS Components (RS). Moduł jest przeznaczony do użytku wraz z płytkami rozwojowymi FPGA. To niezawodne, niedrogie urządzenie peryferyjne dla projektantów układów elektrycznych, którzy tworzą urządzenia z wbudowanymi kamerami.

więcej »
Nowy system cokołów do szaf sterowniczych

Nowy system cokołów do szaf sterowniczych i racków IT, z bogatym wachlarzem funkcji i zastosowań oferuje firma Rittal. Nowy produkt łączy w sobie dotychczasowe systemy cokołów TS oraz Flex, co daje znacznie więcej możliwości, w tym możliwość kompatybilnego montażu akcesoriów do szaf VX25 i wykorzystania cokołu jako inteligentnego przedziału kablowego.

więcej »
Wyłącznik Masterpact MTZ na Energetab

Podczas zbliżających się targów Energetab, które odbędą się w Bielsku-Białej w dniach 11-13 września, firma Schneider Electric zaprezentuje na swoim stoisku nowy wyłącznik Masterpact MTZ.

więcej »
Właściwe oświetlenie ograniczy ryzyko wybuchu

Jednym z największych zagrożeń występujących w różnych gałęziach przemysłu jest ryzyko wybuchu. Stopień narażenia na eksplozję wynika bezpośrednio ze specyficznych warunków panujących w danym pomieszczeniu oraz rodzaju procesów, które tam zachodzą. Jednym z elementów podlegających rygorystycznym obostrzeniom jest oświetlenie. Dzięki znaczącemu zaostrzeniu wymagań możliwa jest minimalizacja ryzyka wybuchu.

więcej »