Deutsch Version english version

 

Produkty

Studenci z Pwr zaprezentowali swój nowy bolid

Co najmniej dwa miliony złotych i 250 dni pracy siedemdziesięcioosobowego zespołu potrzeba by zbudować prawdziwy bolid. Studenci Politechniki Wrocławskiej skupieni w zespole PWR Racing Team, zrobili to już po raz dziewiąty. Swój wóz oznaczyli symbolem RT 09.

więcej »
Inteligetne roboty przejmują półki w handlu elektronicznym

Magazino pragnie stworzyć pierwszy na świecie inteligentny i autonomicznie działający magazyn. Nowy robot do zadań logistycznych nosi nazwę TORU i przechodzi obecnie testy praktyczne u głównych dostawców usług przewozowych. Wykorzystują oni głównie inteligentne i samobieżne systemy do odzyskiwania pudełek z butami podczas komisjonowania. W zamyśle konstruktorskim TORU to tak zwany robot sterowany percepcyjnie. Dzięki wykorzystaniu kamer, przetwarzaniu obrazu, zastosowaniu czujników i sztucznej inteligencji może on przewidywać i prawidłowo interpretować otoczenie oraz wykorzystywać te informacje w podejmowaniu decyzji.

więcej »
Nowy ABAX monitoruje dłużej i dokładniej

Nowy ABAX Equipment Control, przeznaczony do śledzenia i kontrolowania GPS-em maszyn i sprzętu przeszedł prawdziwą metamorfozę. Teraz może on monitorować urządzenia dłużej, bez konieczności wymiany baterii.

więcej »
Pierwsze komercyjne sieci 5G są bez znaczenia

Trzech operatorów telekomunikacyjnych na Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej zapragnęło zostać liderami nowoczesności. Etisalat, Saudi Telecom Company i Ooredoo nie współpracująć ze sobą, jednego dnia stwierdziły, że zostały pierwszym operatorem na świecie, który uruchomił komercyjną sieć 5G.

więcej »
Nowe rozwiązania firmy OSRAM ułatwiające sterowanie oświetleniem

Portfolio marki OSRAM, obejmujące urządzenia do sterowania oświetleniem, powiększyło się właśnie o trzy rozwiązania. Główną zaletą wyróżniającą nowe produkty jest możliwość bezprzewodowego zarządzania systemami oświetleniowymi.

więcej »
B&R wprowadza następcę komputera Automation PC 2100

Automation PC 2200 to najnowsza generacja kompaktowych przemysłowych komputerów B&R z serii 2000. Komputer jest wyposażony w procesory Intel Atom od generacji Apollo Lake i jest dostępny w obudowie komputera stacjonarnego lub panelowego.

więcej »
Nowa biała księga firmy Eaton - Projektowanie i opracowywanie systemów sterowania

Firma Eaton opublikowała nową białą księgę zatytułowaną „Interakcja między człowiekiem a maszyną w środowisku produkcyjnym: Projektowanie i opracowywanie systemów sterowania, które rzeczywiście spełniają potrzeby użytkowników”. Autorzy - Simon Sittig, profesor Christian Brecher i Markus Obdenbusch z laboratorium obrabiarek WZL na uczelni technicznej RWTH Aachen - opisują plusy i minusy obecnych systemów operacyjnych, wyjaśniają wytyczne i zalecenia projektowe dotyczące nowoczesnych rozwiązań zorientowanych na operatora maszyn, a także badają szereg praktycznych aspektów, które należy uwzględnić podczas opracowywania produktu.

więcej »
Zaoszczędź 10 sekund na każdym identyfikowanym przewodzie! 

Wraptor A6500 szybko drukuje i aplikuje etykiety.

Nowy aplikator i drukarka do identyfikacji przewodów Wraptor A6500 firmy Brady może znacznie zwiększyć wydajność produkcji dzięki identyfikacji przewodów z owijanymi etykietami w zaledwie 5 sekund. Wraptor automatycznie drukuje i aplikuje etykiety na szerokiej gamie przewodów, oszczędzając aż do 10 sekund na każdym zidentyfikowanym przewodzie.

więcej »
Samouczek prezentujący narzędzia mechaniczne do montażu i demontażu łożysk dostępny na platformie Akademia NSK

Każdy zainteresowany informacjami na temat najlepszych praktyk z zakresu montażu i demontażu łożysk przy użyciu narzędzi mechanicznych może zarejestrować się na platformie szkoleniowej Akademia NSK ( www.nskacademy.com), aby odkryć najnowszy samouczek z zakresu Programu Wartości Dodanej AIP+. Uczestnicy mogą indywidualnie pracować z modułem zawierającym kurs, materiał wideo i kwestionariusz, otrzymując certyfikat po pomyślnym ukończeniu szkolenia.

więcej »
Flota Vectronów używana przez MRCE zwiększona do 136 lokomotyw

Mitsui Rail Capital Europe (MRCE), firma leasingowa operująca na europejskim rynku kolejowym, złożyła zamówienie na zakup 25 lokomotyw Vectron od Siemensa. Pod koniec 2018 r. zostanie odebranych pierwsze dziesięć sztuk (Vectron MS), przeznaczonych do ruchu po całej Europie, od Holandii po kraje na południowym wschodzie Europy. Kolejne dziesięć lokomotyw w wersji wielosystemowej trafią do MRCE w drugiej połowie 2019 r. i będą obsługiwać alpejski korytarz transportowy doliny Renu. Dostawa ostatnich pięciu jednostek (Vectrony DC) planowana jest na początek marca 2019 r. Lokomotywy elektryczne będą z kolei jeździć wyłącznie na terenie Włoch.

więcej »
Nowość! Tester elektryczny FLUKE T6-1000 z technologią bezkontaktowego pomiaru napięcia 

Fluke od wielu lat posiada w swej ofercie tester T5-1000. Jest to dobrze znany i ceniony przez elektryków miernik napięcia i prądu. Firma Fluke wraz z testerem T5 wprowadziła na rynek innowacyjną metodę pomiaru prądu poprzez otwarte cęgi OpenJaw.

więcej »
Podsumowanie targów wire 2018 oraz Tube 2018

Ponownie odnotowujemy globalny wzrost inwestycji w infrastrukturę, w branżę samochodową, przemysł energetyczny, w projekty energii odnawialnej, rurociągi gazowe i naftowe. Przemysł dostawczy w branży drutów, kabli i rur zyskuje na tym rozwoju podczas międzynarodowych, wiodących targów wire oraz Tube, które odbyły się w dniach 16 – 20 kwietnia 2018 w Düsseldorfie.

więcej »