Deutsch Version english version

 

Usługi

EPLAN Cogineer Advanced Automatyzacja w chmurze

Produkt EPLAN Cogineer Advanced oferujący możliwość automatyzacji zaprezentowała podczas targów Hannover 2018 firma EPLAN. Oferowany on będzie w oparciu o model "Software as a Service" (SaaS).

więcej »
F-Secure wprowadza rozwiązanie zabezpieczające urządzenia

Urządzeń z zakresu Internetu rzeczy (IoT) jest już na świecie więcej, niż ludzi. Według najnowszego raportu Gartnera, do 2021 roku ich liczba wzrośnie o ponad 10 miliardów. Aby zadbać o bezpieczeństwo oraz prywatność użytkowników, firma F-Secure wprowadza rozwiązanie wykorzystane w autorskim urządzeniu ochronnym SENSE w formie oprogramowania Connected Home Security przeznaczonego dla producentów routerów oraz operatorów.

więcej »
Oferty internetowe niezgodne z regulacjami KE

Konsumenci w całej Europie muszą sprawdzać oferty online w witrynach sprzedających usługi mobilne, stacjonarne i cyfrowe. Skalę oszustw ujawnił raport Komisji Europejskiej (KE) z którego wynika, że aż 79% firm łamie przepisy.

więcej »
Polacy akceptują nowości technologiczne w finansach

Polscy konsumenci najszybciej j w Europie akceptują nowości technologiczne w finansach. Podobnie jest w biznesie co widać na przykładzie rosnącej popularności mikrofaktoringu online. Innowacyjna usługa jest dedykowana sektorowi MŚP i freelancerom, dla których brak jest odpowiednich produktów finansowych w ofercie tradycyjnych banków. Dzięki fintechom rynek usług finansowych dla biznesu szybko się rozwija.

więcej »
75% polskich przedsiębiorców nie korzysta z usług e-commerce. Kiedy to się zmieni?

Przejście z technologii analogowej na rzecz cyfryzacji dla wielu prywatnych przedsiębiorców stanowi sporą trudność. Problem szczególnie dotyczy małych i średnich firm, które nie czują się pewnie, poruszając się w zdigitalizowanym świecie.

więcej »
Certyfikat CMSE - zapewnienie wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa maszyn

Firma Pilz wraz z jednostką notyfikowaną TÜV Nord w 2013 roku opracowały międzynarodową normę kwalifikowania specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem maszyn, wykorzystując nowatorski program CMSE – Certified Machinery Safety Expert. Certyfikowani specjaliści do spraw bezpieczeństwa maszyn mogą przejść ponowną certyfikację w celu ugruntowania podstaw swojej wiedzy, jak również zapoznawania się z najnowszymi informacjami w dziedzinie bezpieczeństwa maszyn.

więcej »
Rząd Wielkiej Brytanii inwestuje w sieci 5G

 Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił konkurs na program "5G City". Konkurs ma na celu wypróbowanie działania nowej technologi na średniej wielkość obszarze miejskim.

więcej »
W pociągach Polregio zapłacimy kartą

Niemal 2 tys terminali płatniczych dostarczy Przewozom Regionalnym Polregio konsorcjum firm TK z Grupy Netia. Dzięki temu w pociągach Polregio będzie można w końcu płacić kartą u konduktora. Wdrożenie całego systemu zajmie około pół roku.

więcej »
ASTOR Tour 2018 – dotknij automatyki

ASTOR Tour zaprasza na cykl bezpłatnych seminariów dla inżynierów automatyków z całej Polski, chętnych pogłębiać swoją wiedzę z zakresu nowoczesnych rozwiązań dla przemysłu. Jak kształtuje się technologiczna rewolucja w praktyce?

więcej »
Bosch tworzy dział branżowy zintegrowanych usług w obszarze mobilności

Bosch kontynuuje proces transformacji, stając się dostawcą usług w obszarze mobilności. W nowym dziale branżowym koncernu, Connected Mobility Solutions,  ponad 600 pracowników będzie w przyszłości rozwijać i oferować usługi cyfrowe w obszarze mobilności. Należą do nich systemy Sharingu, czyli współużytkowania pojazdów, usługa wspólnych przejazdów oraz bazujące na integracji usługi dla kierowców.

więcej »
Praca na wysokości w pobliżu linii wysokiego napięcia

Prace na wysokości, w obrębie linii i urządzeń elektroenergetycznych należą do szczególnie niebezpiecznych. Porażenie prądem jest w tym przypadku jednym z najczęstszych powodów śmiertelnych wypadków. Jakich zasad należy przestrzegać, aby zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa?

więcej »
Nowa platforma zakupowa ifm electronic

W grudniu 2017 roku ifm electronic Polska, producent aparatury automatyki przemysłowej, uruchomił nową odsłonę sklepu internetowego. Zmiana wynikła z potrzeby zaoferowania klientom lepszego środowiska zakupowego w odpowiedzi na 30% wzrost e-sprzedaży marki w 2017.

więcej »