Deutsch Version english version

 

Usługi

Rośnie liczba klientów korzystających ze światłowodów

W ciągu ostatniego roku liczba klientów korzystających z oferty światłowodowej podwoiła się i przekroczyła 300 tys. Dzięki inwestycjom Orange Polska już 3 mln gospodarstw domowych jest w zasięgu internetu światłowodowego.

więcej »
WhatsApp Business dla komunikacji korporacyjnej

Nowy kanał komunikacyjny WhatsApp Business uruchamia Infobip, globalna platforma komunikacyjna dla biznesu. Za pośrednictwem tego kanału firmy będą mogły dotrzeć do 1,5 miliarda użytkowników w 180 krajach.

więcej »
Wzrasta rola mobilnych zakupów

Dla większości sklepów i sieci handlowych mobile to dziś ważny kanał sprzedaży wywołujący pozytywne doświadczenie u klienta. Wykorzystanie potencjału technologii mobilnych staje się dziś kluczowym elementem rozwoju organizacji a dobrze zaprojektowana aplikacja, może przynieść oczekiwany sukces sprzedażowy.

więcej »
Blockchain zdobywa Europę

Wydatki na technologię blockchain rosną w europie z prędkością 80,2 proc. rdr - szacują analitycy z międzynarodowej firmy badawczej IDC. Według jej najnowszego raportu, Europa to drugi co do wielkości rynek dla tej technologii. Prym wiodą Stany Zjednoczone, gdzie inwestorzy pompują w nią największy kapitał. Według IDC po blockchain najchętniej sięgają branże finansowa, produkcyjna i usługowa.

więcej »
Udany program recyklingu Farnell element14

Farnell element14, dystrybutor rozwiązań rozwojowych, dzięki swojemu programowi recyklingu zmniejsza co roku o 10 ton ilość wytwarzanych odpadów, które musiałyby być poddane składowaniu na wysypisku.

więcej »
Raport UKE: Spada liczba aktywnych kart SIM

Od kilku już lat spada w Polsce liczba aktywnych kart SIM. Wysyłamy mniej wiadomości tekstowych, ale za to częściej komunikujemy się używając mobilnych komunikatorów oraz portali społecznościowych. Takie wnioski można wysnuć z danych opublikowanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej w corocznym „Raporcie o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce w 2017 roku”.

więcej »
EPLAN Data Portal: Droga do identyfikacji danych urządzeń

Cyfrowe dane urządzeń są obecnie ważnym elementem wydajnej inżynierii. Jednym z największych wyzwań jest w tym wypadku zapewnienie zarówno wysokiej jakości danych, jak i ich dokładności. EPLAN Data Portal podejmuje wyzwanie: od początku roku portal jest aktualizowany co miesiąc, znacznie częściej niż poprzednio. Użytkownicy otrzymali teraz nową funkcję oceny danych urządzeń, co daje producentom opartą na praktyce informację zwrotną z rynku. Ponadto, od targów Hannover Messe, EPLAN Data Portal w wersji Lab zapewnia użytkownikom wczesny dostęp do testowania i wypróbowywania najnowszych funkcjonalności programu.

więcej »
Omron wprowadza sterownik NX1

Firma Omron Corporation zapowiedziała światową premierę nowego sterownika do automatyzacji maszyn z serii NX1, który podnosi wydajność przy jednoczesnym wykorzystaniu informacji. Firma Omron wprowadzi moduły szybkiego wejścia analogowego NX-HAD4*1 oraz moduły procesora bezpieczeństwa NX-SL5*2, które mogą być używane ze sterownikami z serii NX1, pomagając w sprostaniu wyzwaniom dotyczącym innowacji w produkcji, w tym poprawieniu kontroli jakości i zapewnieniu elastycznych środków bezpieczeństwa.

więcej »
Rittal ułatwia przycinanie i obróbka szyn oraz koryt kablowych

W budowie szaf sterowniczych i rozdzielnic – mimo coraz bardziej zautomatyzowanych rozwiązań – w dalszym ciągu pozostaje do wykonania wiele prac ręcznych związanych z właściwym ustawieniem maszyn. Wiążą się one przede wszystkim ze skracaniem oraz obróbką szyn prądowych i wsporników szynowych, a także koryt kablowych. Rittal Automation Systems wprowadza na rynek coraz bardziej udoskonalone maszyny i narzędzia, które umożliwiają wykonywanie tych prac w sposób całościowo lub częściowo automatyczny.

więcej »
Konica Minolta proponuje usługi w chmurze

W ciągu ostatnich dwudziestu lat liczba pracowników pracujących zdalnie wzrosła czterokrotnie. Aby wspierać przedsiębiorstwa we wdrażaniu nowoczesnych narzędzi dla swoich pracowników, firma Konica Minolta uzupełnia ofertę o rozwiązania chmurowe Office 365 oraz autorską platformę obsługi procesów biznesowych ECM 365.

więcej »
Korzyści z modernizacji oświetlenia w szkołach

Zmiana oświetlenia na wykonane w technologii LED może przynieść placówkom oświatowym wiele oszczędności. Co więcej, wymiana oświetlenia ma niebagatelny wpływ na zdrowie, komfort oraz efektywność uczenia się i pracy użytkowników. Odpowiednio dobrane natężenie, barwa i równomierność oświetlenia, niwelujące efekt olśnienia mają dobroczynny wpływ na wzrok i lepszą koncentrację uczniów oraz nauczycieli.

więcej »
Konica Minolta rozszerza zakres usług IT

Konica Minolta przejęła firmę Grupo Meridian, aby rozszerzyć zakres oferowanych usług IT w dziedzinie bezpieczeństwa, komunikacji, rozwoju oprogramowania oraz doradztwa technologicznego. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku firma wykorzystuje swoje doświadczenie w zarządzaniu dokumentami i rozszerza zakres usług IT, m.in. z pomocą nabywanych firm. 

więcej »