Deutsch Version english version

 

Usługi

Robo-pojazdy zdominują miejskie ulice?

Branża motoryzacyjna zmienia się na naszych oczach. I nie chodzi tu jedynie o stopniowe przechodzenie od napędów spalinowych na hybrydowe bądź elektryczne. Coraz więcej mówi się zautonomizowaniu pojazdów, które będą mogły częściowo, a w niektórych przypadkach nawet całkowicie zastąpić kierowcę w jego zadaniach związanych z prowadzeniem samochodu i przyczynić się do wdrożenia koncepcji inteligentnych miast. Kolejną firmą, która przedstawiła swoją wizję tego typu pojazdów do transportu towarów oraz osób jest Renault.

więcej »
Toyota to nie tylko samochody. To także roboty

Choć główną gałęzią działalności Toyoty jest naturalnie motoryzacja, to jednak japoński koncern prowadzi prace badawcze także w innych dziedzinach. Jedną z nich jest robotyzacja. Podczas konferencji IROS 2018 w Madrycie Japończycy zaprezentowali roboty domowe Human Support Robot (HSR).

więcej »
Inteligentne pojemniki na śmieci? To już działa w Mysłowicach

Rozwiązania z tzw. Internetu Rzeczy powoli obejmują coraz więcej obszarów naszego codziennego życia. W Mysłowicach ruszył właśnie nowatorski program, w ramach którego pojemniki na śmieci zostaną podpięte do internetu i dadzą znać, kiedy się zapełnią.

więcej »
Akumulatory i auta elektryczne jako magazyny energii

Dynamiczny rozwój elektrycznych samochodów ma sprawić, że branża motoryzacyjna będzie w mniejszym stopniu zatruwać nasze środowisko. Być może jednak rola pojazdów napędzanych energią elektryczną będzie dużo większa niż tylko bezemisyjny transport ludzi bądź towarów. Renault rozpoczął właśnie projekt „Advanced Battery Storage”, którego celem jest utworzenie największego stacjonarnego systemu magazynowania energii.

więcej »
Będzie można sprawdzić jakość dostarczanego internetu

Zgodnie z unijnym prawem dostawcy internetu są zobowiązani do podawania w umowach minimalnych, zwykle dostępnych i maksymalnych oferowanych prędkości transmisji danych. Dostępne w sieci narzędzia do monitorowania oferowanych prędkości przesyłu danych nie zapewniają dokładnych pomiarów. Dlatego też powstaje nowy mechanizm, certyfikowany przez Prezesa UKE, który pozwoli zmierzyć jakość internetu.

więcej »
Kursy nt. podstaw nowoczesnej elektroniki

Społeczność element14 wspiera inżynierów, publikując nowe kursy na temat podstaw nowoczesnej elektroniki. Wśród nowych kursów można znaleźć samouczki na temat Internetu Rzeczy, układów programowalnych, sterowania silnikami i wiele innych.

więcej »
Navireo ERP sposobem na innowacyjną bankowość

ING Usługi dla Biznesu powierza zarządzanie usługą pełnej księgowości dla klientów banku ING systemowi Navireo ERP firmy InsERT. Wdrożenie oprogramowania umożliwiło rozszerzenie portfolio produktów grupy kapitałowej ING.

więcej »
Rośnie liczba klientów korzystających ze światłowodów

W ciągu ostatniego roku liczba klientów korzystających z oferty światłowodowej podwoiła się i przekroczyła 300 tys. Dzięki inwestycjom Orange Polska już 3 mln gospodarstw domowych jest w zasięgu internetu światłowodowego.

więcej »
WhatsApp Business dla komunikacji korporacyjnej

Nowy kanał komunikacyjny WhatsApp Business uruchamia Infobip, globalna platforma komunikacyjna dla biznesu. Za pośrednictwem tego kanału firmy będą mogły dotrzeć do 1,5 miliarda użytkowników w 180 krajach.

więcej »
Wzrasta rola mobilnych zakupów

Dla większości sklepów i sieci handlowych mobile to dziś ważny kanał sprzedaży wywołujący pozytywne doświadczenie u klienta. Wykorzystanie potencjału technologii mobilnych staje się dziś kluczowym elementem rozwoju organizacji a dobrze zaprojektowana aplikacja, może przynieść oczekiwany sukces sprzedażowy.

więcej »
Blockchain zdobywa Europę

Wydatki na technologię blockchain rosną w europie z prędkością 80,2 proc. rdr - szacują analitycy z międzynarodowej firmy badawczej IDC. Według jej najnowszego raportu, Europa to drugi co do wielkości rynek dla tej technologii. Prym wiodą Stany Zjednoczone, gdzie inwestorzy pompują w nią największy kapitał. Według IDC po blockchain najchętniej sięgają branże finansowa, produkcyjna i usługowa.

więcej »
Udany program recyklingu Farnell element14

Farnell element14, dystrybutor rozwiązań rozwojowych, dzięki swojemu programowi recyklingu zmniejsza co roku o 10 ton ilość wytwarzanych odpadów, które musiałyby być poddane składowaniu na wysypisku.

więcej »