Deutsch Version english version

 

Inżynieria energetyczna

Kable od igusa podnoszą most

Zmontowany system e-prowadników zapewnia zasilanie w The Memorial Bridge w New Hampshire. Aby zmniejszyć koszty konserwacji i zwiększyć ogólną niezawodność, konstruktorzy mostów zastosowali zmontowane readychain firmy igus, zamiast wiszących przewodów obecnych w oryginalnym projekcie. Przewody, które były konfekcjonowane ze złączami i wmontowane w e-prowadniki, zostały zmontowane w fabryce i dostarczone jako gotowe do zainstalowania systemy.

więcej »
Miasta inwestują w inteligentne oświetlenie

Nowoczesne systemy miejskiego oświetlenia to jedne z najczęstszych projektów, które samorządy realizują w ramach koncepcji inteligentnych miast. Są bardziej wydajne, oszczędzają energię i zmniejszają rachunki. Dzięki czujnikom i kamerom mogą spełniać inne funkcje, niż tylko sterowanie światłem. 

więcej »
Analizatory jakości energii elektrycznej

Analizatory pozwalają kontrolować i badać te parametry, które decydują o jakości dostarczanej energii elektrycznej, co wpływa na prawidłową pracę odbiorników. Jest to istotne, ponieważ odbiorca – klient na rynku energii, oczekuje, że będzie ona spełniała określone parametry jakościowe, zgodne z normami.

więcej »
Wysokie straty spowodowane zwarciami łukowymi

Badania przeprowadzone przez firmę Eaton szacują, że koszt przestojów produkcyjnych może wynieść 40 000 EUR w ciągu 24 godzin od wystąpienia zwarcia łukowego. W takich wypadkach należy również wziąć pod uwagę istnienie zagrożenia życia spowodowane początkową eksplozją, potencjalną utratą dobrego wizerunku firmy oraz koszty wymiany podzespołów i części.

więcej »
Efektywność energetyczna w przemyśle – oświetlenie

Hasłem przewodnim unijnej strategii o nazwie Europa 2020, której celem jest inteligentny i zrównoważony rozwój społeczny oraz płynne przestawienie się na gospodarkę efektywniej korzystającą z zastanych zasobów, jest „efektywność energetyczna”. Poprawę efektywności energetycznej można i należy osiągnąć poprzez wdrażanie wszelkich środków poprawiających energooszczędność obiektów i procesów – między innymi na polu oświetlenia, które potrafi konsumować spory procent ogółu zużywanej we wszelkich obiektach energii elektrycznej.

więcej »
Branża kablowa na sinusoidzie

Ostatnie lata dla firm działających na polskim rynku w branży kablowej są okresem licznych wahań, co z pewnością nie sprzyja spokojnemu rozwojowi. Na szczęście wydaje się, że najgorsze już minęło i dobre drugie półrocze 2017 r. sprawiło, że ubiegły rok zakończył się dla branży na plusie. Co więcej, perspektywy na obecny rok i na najbliższą przyszłość są dość obiecujące.

więcej »
Osiem kroków do idealnej linii

W październiku 2016 r. Grupa Lapp nabyła Ceam Cavi Speciali, wiodącego producenta przemysłowych kabli do transmisji danych Ethernet i Fieldbus. Teraz firma daje możliwość zapoznania się z czasochłonną produkcją kabli.

więcej »
Czy wynalazek Polaków zrewolucjonizuje światową branżę energii odnawialnej?

Laboratorium spółki Euro Com Project zbadało i opatentowało możliwości użycia polskiego grafenu w modułach fotowoltaicznych

więcej »
Przyszłość energetyki a rozwój innowacji

Jak rozwój innowacji wpłynie na przyszłość energetyki w Polsce i w Norwegii?

więcej »
Z epoki węgla do epoki magazynów energii

Louis Shaffer, lider segmentu Distributed Energy w obszarze EMEA w firmie Eaton, rozważa przejście z energii wytwarzanej z węgla do energii ze źródeł odnawialnych

więcej »