Deutsch Version english version

 

Inżynieria energetyczna

Efektywność energetyczna w przemyśle – oświetlenie

Hasłem przewodnim unijnej strategii o nazwie Europa 2020, której celem jest inteligentny i zrównoważony rozwój społeczny oraz płynne przestawienie się na gospodarkę efektywniej korzystającą z zastanych zasobów, jest „efektywność energetyczna”. Poprawę efektywności energetycznej można i należy osiągnąć poprzez wdrażanie wszelkich środków poprawiających energooszczędność obiektów i procesów – między innymi na polu oświetlenia, które potrafi konsumować spory procent ogółu zużywanej we wszelkich obiektach energii elektrycznej.

więcej »
Branża kablowa na sinusoidzie

Ostatnie lata dla firm działających na polskim rynku w branży kablowej są okresem licznych wahań, co z pewnością nie sprzyja spokojnemu rozwojowi. Na szczęście wydaje się, że najgorsze już minęło i dobre drugie półrocze 2017 r. sprawiło, że ubiegły rok zakończył się dla branży na plusie. Co więcej, perspektywy na obecny rok i na najbliższą przyszłość są dość obiecujące.

więcej »
Osiem kroków do idealnej linii

W październiku 2016 r. Grupa Lapp nabyła Ceam Cavi Speciali, wiodącego producenta przemysłowych kabli do transmisji danych Ethernet i Fieldbus. Teraz firma daje możliwość zapoznania się z czasochłonną produkcją kabli.

więcej »
Czy wynalazek Polaków zrewolucjonizuje światową branżę energii odnawialnej?

Laboratorium spółki Euro Com Project zbadało i opatentowało możliwości użycia polskiego grafenu w modułach fotowoltaicznych

więcej »
Przyszłość energetyki a rozwój innowacji

Jak rozwój innowacji wpłynie na przyszłość energetyki w Polsce i w Norwegii?

więcej »
Z epoki węgla do epoki magazynów energii

Louis Shaffer, lider segmentu Distributed Energy w obszarze EMEA w firmie Eaton, rozważa przejście z energii wytwarzanej z węgla do energii ze źródeł odnawialnych

więcej »