Deutsch Version english version

 

Przemysł 4.0

Hybrydowe makiety: wirtualne projektowanie stanowisk pracy w rzeczywistości rozszerzonej

Jeden z dostawców części dla przemysłu motoryzacyjnego w nietypowy sposób wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość, tworząc z jej pomocą nowe stanowiska pracy w dziale produkcji. Pomagają mu w tym okulary AR umożliwiające symulację montażu komponentów w realnych warunkach produkcyjnych, co z kolei przekłada się na bardziej efektywne, szybsze i tańsze projektowanie stanowisk ich montażu.

więcej »
Nowe technologie szansa dla budownictwa

Brak wykwalifikowanych pracowników i rosnące koszty działalności mogą doprowadzić do nowego kryzysu w branży budowlanej. W ciągu następnych czterech lat wzrost firm budowlanych w regionie północnej i południowej Europy wyniesie średnio 2,5 proc. rocznie. W przypadku firm z Europy Wschodniej i Środkowej będzie to 4,4 proc. Mimo tej dobrej sytuacji niewykluczone jest, że firmy budowlane czeka kolejny kryzys.

więcej »
Innowacje z Polski podbijają światowe rynki

Polska spółka Kimla to firma, w której powstają największe w Europie Zachodniej supernowoczesne lasery światłowodowe do wycinania dowolnych kształtów z blach ze stali, aluminium miedzi i mosiądzu. Przedsiębiorstwo powstało 20 lat temu w Częstochowie i zdobywa rynki na całym świecie. Odbiorcami jej produktów są dziś oprócz wspomnianej Francji, Anglii i Polski: Niemcy, Włochy, Ukraina, kraje bałtyckie, Czechy, Węgry, Grecja, Austria, a także kraje spoza Europy: USA, Tajlandia czy Malezja. W trakcie produkcji jest aktualnie 20 supernowoczesnych urządzeń, a 20 następnych zamówień czeka już w kolejce.

więcej »
Obudowy i szafy małogabarytowe

Obudowy i szafy mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie i niezawodność zainstalowanych w nich urządzeń i bezpieczeństwo obsługi. Dlatego ważny jest ich właściwy dobór i użytkowanie.

więcej »
Neuronauka odgadnie sposób naszego myślenia

Zbieranie i analiza danych jakie każdy użytkownik pozostawia w czasie wizyty w Internecie powoduje, że można przewidzieć nasze zachowania w przyszłości. Wszelkiej maści specjaliści od marketingu wprost zacierają ręce – czy będą wiedzieć jak myślimy?

więcej »
Nadchodzi Przemysł 5.0

Dzięki nowym technologiom świat rozwija się dziś szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Czwarta rewolucja przemysłowa trwa w najlepsze, tymczasem na horyzoncie widać już mglisty zarys kolejnej. Na wzór poprzednich stanowi ona mieszankę zdumiewających obietnic, ciężkich wyzwań i niechybnych konsekwencji. Jakie będą fabryki przyszłości?

więcej »
Nowa spółka Siemensa w Polsce

Na początku lipca działalność rozpoczęła nowa spółka Siemensa – Siemens Mobility sp. z o.o. Docelowo firma ma połączyć się z Alstomem i konkurować z przedsiębiorstwami z Chin. Kapitał zakładowy został ustanowiony na poziomie ponad 9,5 mln złotych. W strukturze firmy znalazło się około 100 osób.

więcej »
Nadchodzi nowy trend w przemyśle

Cyfrowe odwzorowanie zarówno fizycznych i funkcjonalnych cech obiektu, jak i jego elementów konstrukcyjnych, wykorzystanych materiałów czy umiejscowienia okablowania, jest w budownictwie wykorzystywane już od dawna1. Gdy na znaczeniu zaczęła zyskiwać Rozszerzona Rzeczywistość (ang. Augmented Reality, AR), Modelowanie Informacji o Budynku (ang. Building Information Modeling) zyskało zupełnie nowy wymiar. Dziś zastosowanie tej technologii rozszerza się, a przykładem na to jest rodzący się w bólach, zupełnie nowy trend przemysłowy. Wirtualne odwzorowanie obiektów z placu budowy przenosi się do fabryk.

więcej »
Nowy system kontrolno-pomiarowy

Innowacyjny system kontrolno-pomiarowy oparty na integracji skanera eviXscan 3D z robotem przemysłowym opracowują i  wspólnie wprowadzają na rynek dwie firmy: Delta Automation Sp. z o.o. i Evatronix SA. 

więcej »
EMR - rozwój IoT nabiera tempa

Za pięć lat będzie już 3,5 mld przewidywalnych połączeń mobilnych internetu rzeczy - wynika z zaprezentowanego własnie nowego Ericsson Mobility Report. W tym samym czasie czyli w 2023 r sieć 5G przejmie 20 proc. globalnej transmisji danych. Liderem wprowadzania sieci 5G jest Ameryka Północna.

więcej »
Nokia demonstruje możliwości sieci 5G

Superszybka sieć mobilna, minimalne opóźnienia i możliwość wykorzystania jeszcze niezagospodarowanych pasm częstotliwości, to niektóre z zalet 5G - sieci następnej generacji, jakie zademonstrowała Nokia, we współpracy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej, podczas odbywającego się w Sopocie posiedzenia plenarnego BEREC (Organu Europejskich Regulatorów Łączności Elektronicznej).

więcej »
Technologie bezprzewodowe koniecznością dla IIoT

Przemysłowe systemy komunikacji oferują możliwości zwiększenia efektywności i elastyczności produkcji. W zależności od specyfiki przedsiębiorstwa dzięki nowoczesnym systemom łączności można odbierać dane nawet z odległych stacji i urządzeń do których dostęp bywa utrudniony. Można śmiało powiedzieć, że technologie bezprzewodowe to odpowiedź na całą filozofię Przemysłu 4.0.

więcej »